Chcete zhubnout? Jezte potraviny, které Vám v tom pomohou


Zbavit se tuku může být docela náročné. Drží se nás zuby nehty a za žádnou cenu nás nechce opustit. Diety, cvičení, zdravá strava ... jejich kombinací se naše váha začne upravovat, ale nalijme si čistého vína - kolik času věnujeme poctivému cvičení? ... kolikrát máme chuť připravovat něco zdravého k večeři a jak to je s dodržováním diet máme vyzkoušené asi všechny, jinak byste právě nečetli tento článek a nepřemýšleli nad tím, jak co nejefektivněji zhubnout a ideálně i co nejrychleji.

Léto je pomalu tady a už včera bylo pozdě. Naštěstí si umíme pomoci potravinami, které nasytí, dodají potřebné vitamíny, minerály a zároveň i dopomohou k vysněné postavě.

chilli papričky

Chilli papričky podporují metabolismus

Pálivé papričky obsahují kapsaicin, který způsobuje jejich štiplavou chuť. Čím více kapsaicinu paprička obsahuje, tím je štiplavější. Kapsaicin se používá také v kosmetice, najdete ho zejména v gelech proti celulitidě.

Kapsaicin stimuluje metabolismus. Nezáleží na tom, jestli sníte chilli papričku před jídlem, během nebo po jídle. Jakmile si dáte chilli papričku, váš metabolismus se zrychlí.

kava

I káva zrychluje metabolismus

Nyní si určitě povzdechli milovníci kávy ... Vypijete denně několik šálků kávy a vaše váha ne a ne jít dolů. To může mít dvě příčiny:

Vlastně jsou příčiny tři - káva s mlékem a cukrem.

Kofein v kávě, stejně jako kapsaiciín, zrychluje metabolismus a zvyšuje produkci tepla. Pokud jste se rozhodli zhubnout a cvičíte, káva (tedy kofein v ní) vám v tom pomůže. Kofein zvyšuje výkon a svalovou vytrvalost. Pocit únavy při fyzické námaze se dostaví později, díky čemuž vydržíte déle cvičit. Mléko v kávě tento účinek kofeinu zpomaluje. A proč nepít kávu s cukrem během hubnutí, je asi jasné :).

pomeranče

Pomeranče a grepy na rozpad tukových buněk

V grepech, pomerančích a v dalších hořkých citrusových plodech se nachází synefrin - látka podobná adrenalinu a noradrenalinu. Právě tyto dvě látky mimo jiné způsobují i rozpad tukových buněk.

Synofrín zrychluje metabolismus, ale nejen to. Dokáže vás zbavit zbytečného tuku i jinak. Zvyšuje termický efekt, což je vlastně energie, kterou musíme vynaložit na konzumaci jídla a na jeho trávení.

maliny

Proti ukládání tuku maliny a borůvky

Sladké drobné ovoce, které má na ukládání tuku velmi příznivý účinek. Díky malinám nebudete cítit hlad, zrychlí váš metabolismus a zabraňují hromadění tukových buněk v organismu.

Borůvky svůj účinek zaměřují na břišní tuk a zároveň zabraňují jeho dalšímu ukládání. Rychle zasytí a dodají energii, čímž zabrání hromadění kalorií, které nevyužijete.

zelený čaj

Zelený čaj jako náhrada kávy

Nemáte rádi kávu? Vyzkoušejte zelený čaj. Obsahuje látky (polyfenoly, antioxidanty...), které spalují podkožní tuk - hlavně z oblasti břicha - a zrychlují metabolismus.

Omega 3

Omega-3 v rybách

Ryby obsahují velké množství omega-3 mastných kyselin, které podporují odbourávání tuku, zrychlení metabolismu a zároveň i spalování kalorií. A dokonce nejen to. Už i nahromaděný tuk se díky nenasyceným omega-3 mastným kyselinám začne spalovat rychleji než jen při cvičení.

Ovesné vločky

Ovesné vločky snižují hladinu cukru v krvi

Ovesné vločky s vysokým obsahem vlákniny navodí pocit sytosti velmi rychle, díky čemuž sníte méně. Ovesné vločky vám pomohou snížit i tuk v oblasti břicha, snižují hladinu cukru v krvi, což má za následek snížení tuku, který se ukládá v organismu.

Steak

Maso dokáže snížit tuk o 9 %

Pozor, ne ledajaké maso. Vsaďte na maso ze zvířat, která byla chována na pastvinách. Nejvhodnější je hovězí, ale můžete si dát i skopové nebo jelena. Právě maso ze zvířat pasoucích se na zelených loukách obsahuje CLA - zdravý tuk, který spaluje špatný tuk. Je dokázáno, že dokáže snížit tuk o 9 %, aniž jste změnili stravovací návyky nebo způsob a frekvenci cvičení.

Kardamon

Kardamon pomůže k vysněným křivkám

Exotické koření, které je pro lidský organismus prospěšné. K žádaným křivkám vám pomůže přirozenou cestou - detoxikuje, zlepšuje trávení a vyprazdňování, díky čemuž přirozeně zbavuje tělo škodlivých látek.

Diskuse


Email nebude zveřejněn, jen jeho první část.