Jak se zbavit celulitidy, když vás tlačí čas


Nedostačující pitný režim, toxiny v těle, hormonální nerovnováha (antikoncepce, puberta, menopauza), sedavé zaměstnání, nadváha a monotónní dlouhé stání jsou často tím hlavním důvodem, proč se celulitidy nemůžete alespoň částečně zbavit. Kromě preventivních opatření existují i jiné možnosti, jak se zbavit celulitidy „snadno a rychle“ bez námahy a odříkání. Když vás tlačí čas, můžete jich využít, ale je dobré vědět, že celulitida není jen kosmetický problém a především značí špatné prokrvení a proudění lymfy v dané oblasti. Jedná se o metabolickou poruchu, tělo v postižených místech není schopno odvádět toxiny a proteiny. Celulitida může snižovat imunitu a prohlubovat žilní onemocnění. celulitida

Letní sezóna vás letos zastihla nepřipravenou? Děsíte se toho, jak budete vypadat v plavkách s tím „hrbolatým zadkem“?  Hrbolatá či „pomerančová“ kůže je velmi diskutované téma, postihuje totiž většinu žen v téměř každém věku, i velmi štíhlé ženy a modelky. Objevuje se především na stehnech, hýždích, bocích, břichu, někdy i na pažích. Pro někoho je těžké vyvážit sedavé zaměstnání dostatečným množstvím pohybu po práci, někdo přes všechnu snahu nedokáže přestat s kouřením a namísto několika hrnků kávy denně vypít raději více vody. Není to však jen o železné vůli, ale i o tom, že jste možná ještě nevyzkoušela všechno. Jde to i bezbolestně.

Když vás tlačí čas…

Dopřejte si každý den koupel spojenou s masáží problematických míst, ta nezapomeňte několikrát denně namasírovat krémem, který vaší pokožce vrátí pružnost. Samomasáž masážním přístrojem je velmi pohodlná a její hlavní výhodou je, že si ji můžete dopřát kdykoliv v pohodlí domova. Aby byla samomasáž proti celulitidě účinná, musíte ji vykonávat každý den a minimálně 20 minut.

Kromě svépomoci jsou velmi dobře hodnoceny lymfodrenáže/lymfatické masáže, neinvazivní liposukce (bezbolestná, za využití ultrazvuku), radiofrekvence, mezoterapie, kompresní terapie (punčochy, prádlo) a anticelulitídní zábaly.

manualni lymfodrenas

Lymfodrenáž

Lymfodrenáž má dvě varianty: manuální a přístrojovou. Manuální lymfodrenáž provádí certifikovaný lymfoterapeut, který pomocí masáže nastartuje látkovou výměnu a detoxikaci organismu. Pomůže vám zeštíhlet a zkrásnět. Stejného efektu lze dosáhnout i pomocí přístrojů – klient dostane kompresní návleky či kalhoty, které se nafukují a vyfukují, aby vyvíjely potřebný tlak na postižená místa.

Liposukce ultrazvukem

Při neinvazivní liposukci ultrazvukem se aktivuje podkožní kolagen, tuková vrstva se zahřívá a rozbíjí pomocí ultrazvukových sond jezdících po kůži. Rozpuštěný tuk není při ultrazvukové liposukci bolestivě odsáván, ale je přirozeně vstřebán tělem. Vhodná může být i kombinace ultrazvuku a radiofrekvence. Po odstranění tukových polštářků ultrazvukem můžete zpevnit pokožku a podpořit lymfatický systém pomocí radiofrekvence. liposukce ultrazvukem

Mezoterapie derma rollerem

Derma roller vytváří v pokožce mikroranky, na které organismus reaguje spuštěním samoregenerační procesů, čímž se v pokožce aktivuje tvorba nového kolagenu a elastinu. Kromě vyhlazení pokožky, uvolňuje nahromaděný podkožní tuk, "drtí" shluky tukových buněk a stimuluje prokrvení.

Anticelulitidní zábaly

Anticelulitidní zábaly můžete aplikovat na všechna místa postižená celulitidou. Nejúčinnější jsou po ošetření ultrazvukem či po masáži. S pomocí speciálního zábalu (některé zábaly si můžete namíchat i sami), potravinářské fólie a teplé přikrývky si můžete udělat některé anticelulitidní zábaly i doma.

Zdravé stravování - polovina úspěchu

morske plodyPitný režim by měl sestávat z dostatečného množství (cca 2,5 litru) čisté vody denně. S tím souvisí, že byste měla méně solit, abyste nezadržovala vodu. Vynechejte sladkosti, rafinovaný cukr v jakékoliv podobě jezte velmi střídmě. Živočišné tuky a nestabilní rostlinné tuky nahraďte kvalitními oleji lisovanými za studena (olivový, kokosový, makadamový olej…). Jezte méně tučného masa a omezte mléčné výrobky. Ryby, mořské plody a libové kuřecí maso jsou ideální volbou. Každý den spořádejte alespoň 200 g syrové nebo vařené zeleniny. Když vás chytne „mlsná“, sáhněte raději po čerstvém ovoci a oříšcích.

Kosmetika a masáže

masaz proti celulitideVyzkoušejte speciální přípravky proti celulitidě. K dostání jsou různé masti, krémy, tělová másla, mořská bahna a oleje, jejichž účinnost je diskutabilní. Co vám však určitě pomůže, to je pravidelná masáž těmito přípravky na místech celulitidy, která rozproudí krev a lymfu. Celulitida reaguje na teplo, které tak mechanicky vzniká, zpevňující a hydratující účinky krémů jsou přitom jen další plus. Vyrábějí se také přímo samohřejivé přípravky - pomáhají rozpouštět tuk v buňkách, které jsou v podkoží již nevábně zbytnělé (vytvářejí typické hrbolky). Rozhodně při sprchování neváhejte používat peeling a masážní houby/kartáčky. Masáž by měla trvat vždy minimálně pět minut.

Cvičením proti celulitidě

Zejména při nadváze je třeba zavést pravidelné cvičení do vašeho týdenního harmonogramu. Třikrát týdně si naordinujte aerobní cvičení a posilujte problematické partie (výpady vzad, podřepy, cvičení na strojích). Aktivity je vhodné střídat, aby nedocházelo k monotónní zátěži na jedné části těla (běhání/spinning střídejte například s plaváním a aerobikem), to by mohlo být kontraproduktivní, problém by se jen prohloubil. Nespěchejte na sebe a necvičte příliš intenzivně, využijte i dalších podpůrných prostředků, které vám pomohou zmírnit projevy celulitidy.

Náš tip: Před cvičením můžete také použít gel proti celulitidě. Cvičení zvýší jeho účinek podobně jako masáž. 

cviceni proti celulitide

Na závěr: Celulitidy se nezbavíte přes noc. Vyžaduje trpělivost a pravidelnou péči. Naštěstí dnes už máme kosmetické přístroje a ošetření, které nám s tímto pomohou.

Trápí i vás celulitida?

Diskuse


Email nebude zveřejněn, jen jeho první část.