Jak vybrat efektivní sérum proti vráskám?

Proč byste měli používat i pleťová séra?

Sérum, krém, gel, pleťové hydratační vody ... Každé z nich má odlišnou konzistenci a jiný poměr aktivních látek. Krémy denní a noční mají hustší složení, aktivní látky účinkují hlavně na povrchu a většinou zanechávají na pokožce jemnou vrstvu. Naopak séra mají řidší a jemnější konzistenci, obsahují několikanásobně více účinných látek s menšími molekulami, díky čemuž se dostanou hlouběji do pokožky.

Nanášení séra na pleť

Může sérum nahradit hydratační krém?

Při mastnější pokožce dokáže sérum nahradit krém. Při normální a hlavně sušší pokožce doporučujeme používat sérum před nanesením krému. Pokud používáte galvanickou žehličku nebo podobný kosmetický přístroj, použijte sérum už během ošetřování pleti.

Kyselina hyaluronová proti prvním vráskám

Kyselina hyaluronová je látka, která se v lidském těle přirozeně vyskytuje. Stará se o udržení vody v tkáních. Navázáním tekutin dokáže svůj objem zvětšit až 1000krát, čímž zajistí dostatečnou hydrataci v pokožce. Věkem ale produkce této látky klesá a to, co organismus vyprodukuje, přesune do kloubů, šlach a dalších orgánů důležitých pro plnohodnotný život.

Nedostatek kyseliny hyaluronové se projeví na pokožce, která důsledkem nedostatečné hydratace vysychá - tvoří se vrásky, pleť je visící a oslabená, ztrácí elasticitu.

2 typy kyseliny hyaluronové

Aby bylo vyplnění vrásek a hydratace s kyselinou hyaluronovou co nejefektivněji, je důležité, aby produkt obsahoval více typů molekul. Optimální kombinace nízko a vysoko - molekulární kyseliny hyaluronové dodá dostatek hydratace pokožce nejen v její vrchních vrstvách, ale i v těch hlubších. Větší molekuly jsou aktivní na povrchu pokožky, zatímco ty menší proniknou do hloubky.

Hyaluron sérum platinum DEVEE


Koupit -

Kaviár - nemilosrdný ničitel vrásek

Kaviár je delikatesa, symbol prestiže a luxusu. V kosmetice se extrakt z kaviáru používá kvůli vysokému obsahu vitamínů, minerálů, stopových prvků, bílkovin a aminokyselin. Extrakt z kaviáru patří v kosmetice mezi nejúčinnější látky.

Kaviár podporuje tvorbu kolagenu, zajistí optimální hydrataci pleti, chrání buňky kolagenu před poškozením a prodlužuje jejich životnost. Nenasycené mastné kyseliny - omega 3 a omega 6 - proniknou do pokožky a dokonale ji vyživí. Výsledný efekt na sebe nenechá dlouho čekat.

Sérum s kaviárem DEVEE


Koupit -

Vitamín A - Retinol nejen proti pigmentovým skvrnám

Retinol je čistý a silný vitamín A. Jeho velkým plusem je schopnost pronikat do hlubších vrstev pokožky, díky čemuž účinkuje v jejím základech. Retinol je nejefektivnější při redukci pigmentových a stařeckých skvrn, snižuje viditelnost a tvorbu vrásek, podporuje regeneraci pokožky a tvorbu elastických vláken.

S deriváty retinolu se můžete setkat ve více kosmetických produktech. Samotný retinol není na vzduchu stálý a dokud pronikne do pokožky, část z něj se znehodnotí. Retinol palmitát, Pro Retinol, VITANOL Bio jsou deriváty retinolu, které jsou na vzduchu stálé, a až průnikem do nitra pokožky se změní na retinol, kde se jeho účinky rozvinou.

Při výběru kosmetiky s retinolem je důležité kromě derivátů sledovat i koncentraci - při nízké koncentraci je účinek na pokožce minimální, při příliš vysoké koncentraci může pokožku podráždit.

Sérum DEVEE Retinol


Koupit -

Peptidy - pramen mládí

Peptidy jsou krátké řetězce aminokyselin, které se přirozeně vyskytují v organismu. Jejich hlavním úkolem je vysílat signály a říct organismu, což má produkovat. Peptidy v kosmetických produktech jsou zaměřeny na pokožku a vše, co s ní souvisí.

Peptidů je několik druhů - Vinci 02, Matrixyl 3000, syn-coll, Regu-Age, a každý z nich vysílá konkrétní signál. Jeden zajišťuje produkci kolagenu, druhý se postará o zvyšování kyseliny hyaluronové, další zlepší průtok lymfatických cest a zbaví pleť škodlivých a toxických látek. Jedno však mají všechny peptidy společné. Zbaví pleť vrásek (jemných, středních a také těch hlubokých), zvýší její elasticitu a spustí regenerační procesy.

Sérum s peptidy Cellular Lift


Koupit -

Diskuse

radka: Dobrý den, prosím o radu, která žehlička na suchý obličej s vraskami je nejvhodnější? Jsem nešťastná, že si nedokážu vybrat. Myslím, že technologie jdou stále dopředu a tak bych ráda nejnovější model, ale který to je? Cena tolik nerozhoduje- nakoupí Ježíšek. Předem děkuji za radu. Radka 46 let

dixo.cz: Dobrý den Radka, pokud máte suchou pokožku, doporučujeme galvanickou žehličku BIOwave, kde si můžete navolit různé intenzity a zkombinovat různé funkce :). Velmi důležitý je výběr správné kosmetiky - aby byla vhodná pro suchou pokožku a obsahovala dostatek výživných látek a vhodná pro Váš věk. Napište nám na e-mail dixo@dixo.cz a rádi Vám poradíme :). Přejeme hezký den.

reaguj

Email nebude zveřejněn, jen jeho první část.