Péče o nohy ve 3 krocích


Dopracovat se k dokonalým chodidlům je jednoduché, ale vyžaduje si váš čas. Důležité je, aby péče o nohy byla pravidelná. Věnujte pozornost svým chodidlům během celého roku, nejen v létě.

Každý den se staráte o vlasy. Po sprchování hydratujete celé tělo. Každý večer si pleť vyčistíte a nanesete hydratační krém, ale staráte se takto i o své nohy? Nepravidelná péče o chodidla způsobuje ztvrdnutí a ztluštění kůže a popraskané paty.

Péče o nohy

Nohy, zejména chodidla, nedostávají takovou pozornost, jakou by si zasloužily. Nosí vás celý den městem, prací, školou. Co kdyby si jednoho dne řekly dost? Přesně tak byste to udělali vy. Vykašlali byste se na přátele, kteří na vás zapomínají a nevěnují se vám.

zatvrdla kuze popraskane paty

Svědění, pálení, bolest. Předejděte tomu, dokud není pozdě. Správná a pravidelná péče o chodidla zajistí nejen půvabný vzhled, ale hlavně zdraví nohou. Neodkládejte to. Čím déle budete čekat, tím tvrdší práce vás čeká.

Ztvrdlá, zhrubělá kůže a popraskané paty

Nepravidelná péče o chodidla je příčinou ztvrdlé a zhrublé kůže a popraskaných pat. Nejenže taková chodidla po estetické stránce nevypadají dobře, ale praskliny mohou způsobit bolest. Podobně i nesprávný výběr obuvi vede k otokům, křečím, otlakům a problémům s palci, jejichž léčba trvá i několik týdnů.

3 kroky ke krásným chodidlům

Dopracovat se k dokonalým chodidlům je jednoduché, ale vyžaduje si váš čas. Důležité je, aby péče o nohy byla pravidelná. Věnujte pozornost svým chodidlům během celého roku, nejen v létě.

1. Chůze naboso

Kdy jste si naposledy zuli boty a naboso se prošli po parku, louce, trávníku… ? Možná to bylo naposledy, když jste byli ještě děti. Ne nadarmo se říká, že děti vědí, co dělají. Zkuste to i vy. Užívejte si pocit svobody a volnosti. Vaše chodidla budou konečně dýchat!

2. Pedikúra

Najděte si čas pro sebe a udělejte si pedikúru. Je už jen na vás, jestli si vyberete specializované centrum, kde se o vás postarají, nebo to vyzkoušíte sami. Při domácí pedikúře můžete zažít kopec zábavy! Pozvěte kamarádky a dámská jízda se může začít.

Jak na domácí pedikúru

Začněte voňavou koupelí nohou. Přidejte do vody libovolný esenciální olej. Vynikající je například levandulový, protože uvolňuje svalové křeče, které jsou typické po dlouhém dni stráveném v botách. Po koupeli bude pokožka měkčí, krásné provoněná a připravena na další krok.

Na místa s drsnou a hrubou pokožkou použijte brusku na paty nebo pilník s brusným papírem. Bruska na paty je praktičtější, snadněji se s ní zachází a lépe se dostanete na všechna potřebná místa. Je ekologičtější, baterie se dají nabít, čili neprodukujete žádný odpad.

Nezapomeňte na nehty. Odstraňte starý lak a pokračujte zastřižením nehtů. Nezapomeňte tvar nehtu doladit pilníkem. Nehtovou kůžičku jemně zatlačte, potřete okolí nehtu a nehtového lůžka olejem. Vyzkoušejte například mandlový, který je skvělý na suchou pleť.

A na závěr nezapomeňte na hydrataci. Vyberte si krém, jehož konzistence a vůně vám nejvíce vyhovuje a vmasírujte ho do pokožky. Chodidla se vám odvděčí krásně hebkou pokožkou a příjemným pocitem.

Nemáte čas na provedení všech kroků? Proces vám pomůže urychlit elektrický přístroj s pěti nástavci. Rotační hlavice s krystalky brousí tvrdou kůži jemně a efektivně.

Bruska cistic masaz

3. Strečink

Ano, čtete dobře. Po dlouhém náročném dni je cvičení pro nohy úlevou. Zpočátku se to tak nemusí jevit, ale pravidelný strečink uvolňuje bolavé a unavené nohy. Věnujte mu alespoň 10 minut denně.

Jednoduché cviky na večer

  1. Posaďte se na židli a zatněte prsty na nohou, jako když chcete zatnout ruce do pěstí. Držte stisk několik sekund a povolte.
  2. Kroužení nohou v kotníku. Udělejte několik krouživých pohybů doprava a pak doleva.
  3. Pokud vás zachvátí nepříjemná bolest chodidel, vezměte si míček nebo srolovanou ponožku a přejděte po ní několikrát nohou.

Dopřejte svým chodidlům úlevu, jakou si zaslouží. Pravidelná péče o nohy během celého roku by měla být samozřejmostí.

Diskuse


Email nebude zveřejněn, jen jeho první část.