Peptidy - pramen věčného mládí


Peptidy jsou sloučeniny více aminokyselin v pořadí, které tvoří nerozvětvený řetězec. Vazba mezi jednotlivými aminokyselinami se nazývá amidové vazby. Pro velký význam peptidů se tato vazba často nazývá peptidová vazba. Od bílkovin se liší svou velikostí. Za peptid se považuje sloučenina 50 až 100 aminokyselin.

Ale dost bylo pouček. Co peptidy dokážou a jak ovlivňují náš organismus?

Stárnoucí pleť

O peptidech ve zkratce a jednoduše

Peptidy řídí většinu procesů v organismu. Díky nim správně fungují buňky, tkáně i orgány. Bohužel, organismus začne časem trpět jejich nedostatkem. Fungování organismu se zhoršuje a my stárneme. Nedostatek peptidů se viditelně projeví na pokožce - ochablá a tenčí pleť, první vrásky, které se postupně prohlubují. Náš organizmus jednoduše přesune peptidy do orgánů, které jsou pro náš život důležitější než pevná a pružná pokožka. Nedostatek peptidů začíná tělo pociťovat již kolem 25. roku.

Využití peptidů v kosmetice

Aby se první viditelné projevy stárnutí zpomalily, odborníci přišli s revolučním objevem - aktivními peptidy. Vytvořili nový typ kosmetiky, která působí přímo na pokožce a cíleně doplňuje peptidy tam, kde je náš organismus nepovažuje za důležité ponechat. Pleť takto získá, co potřebuje pro svůj svěží a mladistvý vzhled. A to není všechno.

Dodané peptidy vyšlou organismu signál, co má dělat. Na základě tohoto signálu začne tělo produkovat více kyseliny hyaluronové, elastinu, kolagenu a spustí se regenerační procesy v pokožce. Vazby mezi buňkami se posílí, mezibuněčný prostor se vyplní a pleť je viditelně pevnější, hladší a pružnější. Rány a jizvy se rychleji hojí a zároveň aktivní peptidy chrání naši pleť před dehydratací a vnějšími nepříznivými vlivy. Peptidy pečují o pleť na buněčné úrovni.

Pleť nejen, že mladší vypadá, ona i skutečně mladší je.

Zázrak na počkání

Existuje několik druhů peptidů. Každý z nich je zodpovědný za něco jiného. Samy o sobě dokážou v pokožce zázraky. V kombinaci s jinými výživnými látkami mohou dokázat i nemožné. Během pár dní je jejich účinek nejen viditelný, ale také citelný. U některých produktů výsledek vidíte už po pár minutách.

Pleť bez vrásek

Bojovník proti stárnutí

Peptid Vinci 02 aktivně bojuje proti stárnutí. Přirozeně podporuje regeneraci pokožky a má prokazatelné vyplňující účinky (dopomůže například k vzhledu plných rtů). Pleť napne, vyhladí a zlepší hojení tkáně. Kromě toho má hydratační účinky, podporuje komunikaci a soudržnost buněk a také stimuluje tvorbu kolagenu a bílkovin, které udrží pleť pružnou, svěží, jemnou a hydratovanou.

Vyhladí jemné i hlubší vrásky

Pokud hledáte zázrak mezi peptidy, dejte si záležet na složení kosmetických přípravků. Peptid Matrixyl 3000 je doslova zázrakem pro pleť. Pokožku zbaví jemných, ale i hlubokých vrásek. Několikanásobně zvyšuje tvorbu kolagenu a kyseliny hyaluronové. Reguluje buněčnou aktivitu a je jedním z hlavních spouštěčů regeneračních procesů v pokožce. Účinky tohoto peptidu jsou viditelné téměř okamžitě. Peptid Matrixyl 3000 působí i v hlubších vrstvách pleti, proto jsou jeho účinky dlouhotrvající. Pleť získá mladistvý vzhled, pružnost, pevnost a svěžest.

Pozor! Pokud máte zájem o kosmetiku s tímto peptidem, pozorně si přečtěte složení. Na trhu existuje i kosmetika, která obsahuje Matrixyl, který není tak účinný jako Matrixyl 3000.

Pokožka omlazená, bez vrásek a kuhov pod očima

Proti otokům a kruhům pod očima

Spojení kvasinkových proteinů se sójovými a rýžovými peptidy má na pokožku blahodárný účinek. Zabraňuje rozpadu elastinových a kolagenových vláken, chrání pleť před škodlivým UV zářením, má vypínací účinek a zároveň pleť hydratuje. V kosmetickém průmyslu se ale nejvíce využívá schopnost zlepšit průtok v lymfatických cestách, a tím snížit otok a kruhy pod očima. Přesně proto peptid Regu-Age nejčastěji najdete v přípravcích určených k péči o jemnou pokožku kolem očí. Právě v těchto místech se tvoří první vrásky, pleť je tu nejcitlivější a nejtenčí. Pokožka se účinkem peptitu napne, vyživí a nehezké tmavé kruhy pod očima se ztratí.

Náhrada přirozeného peptidu přímo v pokožce

Peptid Syn-Coll nahrazuje v pokožce přirozený peptid. V laboratořích zmenšili velikost jeho molekul, aby mohl proniknout do pokožky a účinkoval tak nejen na jejím povrchu. Odstraňuje jemné i hluboké vrásky a napravuje poškozené tkáně - zlepšuje proces hojení. Zvyšuje zásobování cév v pokožce a zlepšuje hydrataci pleti stimulací produkce kolagenu a zároveň brání jeho ztrátě. Pleť je jeho účinkem hladká, jemná a hydratovaná.

První vrásky či ochablejší pleť mohou být projevem nízké hladiny peptidů. Díky inovativním technologiím a novým objevům v oblasti kosmetiky umíme tyto látky jednoduše doplnit. Žádné maskování pigmentových skvrn make-upem, žádné beznadějné koukání do zrcadla a počítání dalších a dalších vrásek. Netřeba navštěvovat lékaře, ani podstupovat plastické operace. Cíleným doplněním peptidů přímo na pokožku může být vaše pleť zdravá, svěží a mladá stále.

Diskuse


Email nebude zveřejněn, jen jeho první část.