Tma a ticho mají svou moc


Terapie tmou není žádná novinka. Několik tisíc let ji znají v Tibetu, Číně a Japonsku. Mniši několik týdnů až měsíců podstupovali tuto tajemnou terapii - pro ně to byla příprava na smrt, která děsí všechny lidi. Mniši se takto mohli setkat s tím, čeho se nejvíce báli a naučit se s tím vyrovnat.

Zmínky o terapii tmou najdete i ve starém Egyptě, Apeninském poloostrově a také u starověkých Inků.

Terapie tmou, meditace

Tma a ticho mají svou moc

Jak vám může tma pomoci? Ochrání vás před syndromem vyhoření, únavovým syndromem, zregeneruje psychiku, zvýší citlivost smyslových receptorů a odolnost organismu. Poznáte sami sebe a naučíte se, jak zvládat problémy.

Terapie tmou zasáhne do fyziologických a i hormonálních procesů organismu, proto dokáže udělat ještě více.

Působí jako prevence kardiovaskulárních a onkologických onemocnění. Upraví metabolismus, díky čemuž pomůže dosáhnout optimální hmotnost. Může mít příznivý vliv na zrak, sluch, ale i trávení.

Po ukončení terapie pocítíte nárůst energie. Pokud se rozhodnete strávit v tmě delší dobu, uvidíte i pozitivní efekt na pokožce - tma podporuje regeneraci celého organismu i pohybového aparátu a zpomaluje stárnutí.

Jak funguje terapie tmou?

V běžném životě jsme zvyklí na okolní ruch a už ho ani nevnímáme. Při terapii tmou tento ruch zmizí. Vnější podněty zmizí a vy zůstaneme sami, aniž by vás cokoli rušilo. Tělo začne tyto podněty nahrazovat signály z vnitřku. Podvědomí se začne probouzet a vzpomenete si na věci, na které jste již dávno zapomněli nebo je z mysli vytěsnili.

Terapie tmou

Jak na to?

Nestačí strávit pár hodin ve tmě v pokoji. Stále budete rušeni okolím. Hluk z ulice, sousedé, náhlé zvonění telefonu, ... To vše vás může vyrušit.

Terapie tmou probíhá v domku, který je izolován od okolního ruchu. Má zabedněná okna, aby dovnitř neproniklo světlo a nikdo a nic uvnitř nerušilo. Jediné spojení s okolním světem je komunikace s terapeutem. S ním se můžete spojit telefonem, který je v domku.

Ve tmě byste měli strávit minimálně tři dny. Asi tak dlouho trvá, než se mysl zklidní a začnete vnímat jen sami sebe. Maximální doporučená délka terapie je 7 dní. Celá terapie probíhá pod kontrolou lékařů a psychologů.

Pokud ve vašem nitru najdete klid a harmonii, celý váš život bude šťastnější a spokojenější.

Tak co říkáte, zkusili byste terapii tmou?

Diskuse


Email nebude zveřejněn, jen jeho první část.