Dámy, box není jen pro muže!


Tento skvělý a dynamický sport už dávno není jen pro muže. Box je celosvětově považován za drsný sport plný zranění a hlavně máme zafixováno, že je pouze pro muže.

Dnešní doba je však již nastavená úplně jinak. Mnohé věci se mění a to se týká i oblasti sportu. Možná jste již slyšeli o ženách, které jsou v tomto sportu úspěšně - žijí boxem. Je to prostě sport jako každý jiný a zaujal už i něžné pohlaví.box pro zeny

Není to jen o bolesti, úderech a zraněních. Tento sport se sebou přináší i disciplínu, sebezapření a cvičení vytrvalosti. Kromě faktu, že box posílí celé vaše tělo, vytrénuje i vaši pevnou vůli, odhodlání a sílu. Kdysi byl box považován za nejnáročnější sport. 

Proč si vybrat box?

Při boxu zapojujete každý jeden sval v těle. Musíte mít skvělou kondici, reflexy a obratnost. Naučíte se při něm, co znamená soustředit se, používat sílu a také se zlepší vaše rychlost a schopnost reagovat. Kromě toho, box přináší celou řadu jiných výhod.

Výhody boxu:

box pro zeny

Jaké druhy boxu známe?

Je jich opravdu hodně, avšak nejznámější jsou klasický box, kickbox, thajský box, fit box, taebo. Thajský box, fit box a taebo patří více k ženským formám boxu. Tyto druhy boxu jsou rozdílné zejména v postoji, typu úderů a celkovou strategií boje.

Je box vhodný sport pro ženy?

Jednoznačná odpověď - ano. Pokud nemáte závažnější zdravotní problémy, nic vám nebrání v tom, abyste začali s boxem. Ženy jsou sice něžné, ale to neznamená, že jsou slabé!

Je jen na vás, jestli se vydáte tímto směrem. O tělo je třeba se starat a box má jednu výhodu: zapojujete při něm svaly břicha, zad a samozřejmě všech končetin, což znamená, že nevnímáte takovou bolest jako při samotném cvičení s činkami. Při boxu jste jednoduše stále v pohybu a tím vaše tělo dostává zabrat. Kvalitní trénink boxu se zcela dokáže vyrovnat klasickému tréninku v posilovně, možná by se dalo říci, že je i lepší - procvičíte si celé tělo a nestihnete se nudit.

Pokud si stále myslíte, že se budete mlátit hlava-nehlava a každý trénink budete končit s rozbitým nosem, mýlíte se. Ale nějaké ty modřinky se ukázat mohou. Box je něco, co vás naučí disciplíně.

Pokud chcete opravdu něco udělat pro své tělo, ženský box je jedna z možností. Pokud vás žádná forma pohybu zatím nenadchla, box má úplně jiný charakter než běh, cyklistika, fitness či skupinové cvičení (zumba, insanity, TRX…), nebo kolektivní sporty.

Pokud opravdu hledáte něco jedinečné, co není jen o sportu, ale i o osobním rozvoji - box toto vše v sobě spojuje. Nemusíte se hned hnát do ringu a nikdo vás tam ani nepožene násilím. Důležitější je, abyste pochopily základní principy boxu a naučily se rozvíjet své skryté já. kickbox

Jak probíhá trénink?

V první řadě se začíná rozcvičkou, která je dynamická. Poskakování, pobíhání spojené se strečinkem celého těla. Nakopnout se vám pomůže i dobrá hudba a trenér. Pokud se obáváte, že box není pro vás, nedělejte ukvapené závěry. Box je vhodný pro každého fyzicky zdravého člověka. Ženy, muže a dokonce i děti.

Na začátek nepotřebujete nic speciálního. Začátečníci totiž začínají s postoji a hlavně technikou. Až později budete potřebovat nějaké vybavení. Nepotřebujete ani skvělou kondici nebo sílu, protože to vše postupně v boxu získáte.

Jediné, co skutečně potřebujete, je odhodlání začít.

 

Diskuse Zobrazit celou diskuzi (8)

veronikachlupackova: Dobrý den, jsem dívka devátého ročníku na základní škole. Moje otázky zní asi nějak takto: Mohu dělat box, i přes to, že jsem diabetička prvního typu? Mám na ruce tzv. čtečku která je ,,přilepená" a k tomu přelepená. Obávám se, že by se to při tréninku ap. mohlo strhnout, je toto možné, popř. je tento typ sporu úro mě vhodný? Děkuji za odpověď, Hezký zbytek dne

dixo.cz: Ahoj, určitě doporučujeme aby ses poradila se svým lékařem a konzultovala i s trenérem boxu :). Přejeme příjemný den

reaguj

syddy: Dobrý den, nenašla jsem zde kolik lidí se tréninku účastní, zda je o kurz jednoho člověka s trenérem, nebo ve skupince. Děkuji

reaguj

katerin: Dobry den. Jsem divka ve veku 14 let a zajimalo by mne zda mohu choditna box kdyz nemam zkoro zadne svaly.

reaguj

zcharlesh: Dobrý den, chodím do 8 třídy a chtěla bych se přihlásit do oddílu začátčnic. Napište mi, prosím, cenu a další potřebné údaje. Děkuji. Esther

reaguj

ivicicova15: Dobrý den, je možné se přihlásit jako začátečník do Prahy? Děkuji

reaguj

Zobrazit celou diskuzi (8)


Email nebude zveřejněn, jen jeho první část.