Strie - jak zabránit jejich tvorbě v období těhotenství


strie v tehotenstviNejčastěji vznikají strie v období rychlého růstu v pubertě, později v těhotenství a při menopauze. Nejproblematičtějšími místy, kde se strie objevují, jsou boky, bříško, hýždě, poprsí a vnitřní strana stehen. Když se tyto drobné nevzhledné jizvy jednou objeví, je velice těžké, ba zhola nemožné, se jich nadobro zbavit. Bojujte proto proti jejich vzniku každodenní prevencí!

Jak vznikají strie?

Strie neboli pajizévky jsou prasklinky pod samým povrchem kůže. Vznikají napínáním pokožky, která se těžko vyrovnává s rychlým růstem kvůli snížené elasticitě, proto se strie objevují u 90 % těhotných žen. Zvláště ke konci těhotenství, kdy dochází k největšímu růstu břicha, kůže často začíná praskat. Za vznik strií jsou zodpovědné také hormonální změny, takže jim nelze zabránit pouhou kontrolou hmotnosti. Jedná se vlastně o ztenčenou pokožku v důsledku nedostatku elastických vláken. Na začátku je zabarvení jizev velmi výrazné – od červena do fialova. Časem tyto ranky vyblednou, ale nikdy zcela nezmizí. Lze jim však předejít důslednou každodenní péčí. Dobré je vyhýbat se stresu a jíst zdravě, což má rovněž vliv na kvalitu vaší kůže. Mazání krémem je další podpůrné opatření.strie

Jak podpořit elasticitu pokožky

Každý den minimálně jednou, nejlépe však třikrát, nanášejte na problematické partie hydratační krém s bylinkami, které podporují tvorbu kolagenu a mají ověřené hojivé účinky na kůži. Na trhu je dostupných mnoho přípravků proti striím, mnohdy však zbytečně drahých. Vždyť přírodní kosmetika může být i levná. Všichni lékaři doporučují kůži pravidelně mazat či masírovat speciálními krémy a tělovými mléky, které zakoupíte v lékárně, drogerii nebo přes internet. Lidové lékařství také nabízí recept: místo krému používejte sádlo. Taková kostka sádla však nesmí obsahovat sůl, takže je někdy jednodušší vybrat si ze skutečně ověřených a testovaných výrobků.

Diskuse


Email nebude zveřejněn, jen jeho první část.