Ginkgo

Extrakt z listů Ginkgo biloba zlepšuje paměť a soustředění, vidění, erekci a premenstruační syndrom, zmírňuje depresivní stavy a zvyšuje prokrvení končetin.

Extrakt z listů Ginkgo biloba zlepšuje zásobování všech částí těla kyslíkem a živinami. Pravidelným užíváním může dojít ke zlepšení paměti, soustředění, vidění, erekce a premenstruačního syndromu, ke zmírnění a zabránění depresivních stavů, k odstranění zvonění v uších nebo zmírnění syndromu studených rukou a nohou. Ginkgo je doporučeno i při rekonvalescenci po mozkové příhodě.

Díky své antioxidační schopnosti zachycuje tzv. volné radikály, které způsobují předčasné stárnutí a opotřebení. Pro dosažení blahodárných účinků je třeba dlouhodobější a správné užívání.

60 účinných látek

Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba) je jedním z nejstarších druhů stromů na Zemi a jednou z nejúčinnějších léčivých rostlin. Je součástí zemské flóry již přes 200 miliónů let a přežilo beze změny až dodnes. Přirozeně roste už jen na malém území v Číně a v Japonsku, v Evropě se vysazuje jako okrasný strom v parcích a zahradách. Semena a listy stromu obsahují přibližně 60 účinných látek.

V Číně, Japonsku a Koreje je ginkgo pro své léčivé účinky považovány za posvátné a bylo pěstované hlavně v klášterech. V době opadu listů se chodili ke stromu modlit, klaněli se mu a s úctou sbírali spadané listy. Když v Hirošimě v roce 1945 strom Ginkgo biloba přežil explozi atomové bomby, stal se symbolem míru, naděje a nesmrtelnosti.

Léčivé účinky Ginkga

Čínská medicína využívá léčivé účinky jinanu už od pradávna.

Listy ginkga jsou přeplněné účinnými látkami, flavonoidy, terpenoidy, organickými kyselinami, fenolickými látkami.Ginkgo

Plody se podobají třešně se žlutým obalem a se semínky uprostřed. Nacházejí se v nich mastné kyseliny, lipidy, steroly a účinné látky, které se nacházejí pouze v plodech jinanu. Syrové plody obsahují látku, která odbourává vitamín B6 v těle, ale tepelnou úpravou se tato negativní vlastnost eliminuje. Čínská medicína používá plody ginkga k léčení astmatu, hlenovitého kašle a problémů s příliš častým močením.

Ginkgo a jeho preventivní účinky

Obsah balení:

50 kapslí

Neobsahuje:

Neobsahuje cukr, škrob, lepek, barviva ani konzervační látky.

Užívání:

1 kapsle 1-krát denně. Vhodné k dlouhodobému užívání.

Výrobce:

VitaHarmony

Články o produktu

Diskuse


Email nebude zveřejněn, jen jeho první část.