Jak se zbavit černých teček?


Jak se zbavit černých teček? Existují nějaká preventivní opatření, která mohou zabránit jejich vzniku? Kterou kosmetiku používat? Nejčastěji se černé tečky objevují v „téčkové oblasti“ na obličeji, to znamená na nose, nad kořenem nosu, ale i na bradě a tvářích. Jsou to ucpané póry – pupínky zvláštního druhu, které zůstávají otevřené. Dívky, ženy, ale i muži s mastnou pletí s nimi mají nejvíce zkušeností, protože jednou z příčin vzniku černých teček je nadprodukce kožního mazu. Problematická a mastná pleť vyžadují proto speciální péči, pravidelné hloubkové čištění a regeneraci. cerne tecky

Proč vznikají černé tečky?

Výskyt černých teček se často objevuje ve spojení s mastným typem pleti, s hormonálními výkyvy v obdobích dospívání i dospělosti (přebytek testosteronu a dalších androgenů v krvi) a s nesprávnou péčí o pleť. Zvýšená produkce kožního mazu má za následek rozšiřování a ucpávání pórů, které již nemohou odvádět další maz, odumřelé buňky a nečistoty ven, tudíž se usazují v podobě černých teček (komedonů). Nepravidelným či nesprávným každodenním čištěním pak dochází ke zhoršování potíží, zbytky make-upu a nečistot se v pórech hromadí a pleť hrubne.

Jak předcházet vzniku černých teček?

Zásada číslo 1: mimo každodenní čištění se nedotýkejte svého obličeje. I na čistých rukou se nachází velké množství virů, bakterií a nečistot.

Zásada číslo 2: make-up a jiné kosmetické přípravky vždy nanášejte na obličej čistýma rukama, čistou houbičkou, čistým štětcem. Čímkoliv make-up nanášíte, ať je vždy čisté.

Zásada číslo 3: každý večer se nezapomeňte poctivě odlíčit.

Zásada číslo 4: Důležité je také používat správné přípravky, které se hodí k vašemu typu pleti. Pokud vám nějaký krém nevyhovuje nebo příliš zatěžuje pleť, vyměňte jej za jiný.cisteni pleti

Preventivní opatření by se měla týkat i vašeho životního stylu. Jezte potraviny bohaté na vitaminy (B) a stopové prvky (zinek), dodržujte pitný režim, zbavte se kouření a pijte méně alkoholu. Jednou týdně perte svůj povlak na polštář, který každou noc pohlcuje odumřelé buňky a nečistoty z vlasů.

Jak se dají odstranit?

Černé tečky nikdy nevymačkávejte! Zhoršíte tak jenom stav své pleti, zanesete si do nich další nečistoty a pravděpodobně se vám póry ještě zvětší. Mastnou pleť s černými tečkami vyčistíte přípravky s obsahem zinku a kyseliny salicylové, které by však pleť neměly zbytečně moc vysušovat. Peeling používejte s rozmyslem maximálně dvakrát do týdne – příliš vysušovaná pleť je náchylná k tomu, aby tvořila ještě více kožního mazu a chránila tak přirozenou cestou pleť před vnějšími vlivy (bakteriemi, znečištěným životním prostředím, ale i proti stárnutí). Jednou týdně si dopřejte antibakteriální čisticí masku, která vyčistí vaši pleť do hloubky. Velmi účinné jsou také pásky na nos, které nesou ovoce při pravidelném používání dvakrát do týdne. Po každém čištění pleť zregenerujte vhodným hydratačním krémem, který vás ochrání před vysušením a zároveň neucpává póry. maska na plet

Nebojte se ani pravidelné návštěvy u kosmetičky, která vám pomůže černé tečky zmírnit nebo se jich úplně zbavit za pomoci metod mikrodermabraze (lze provádět i doma prostřednictvím speciálních přístrojů) a napařování. Naučí vás také, jak o problematickou pleť správně pečovat. V drogerii a lékárně se zaměřte na nákup přípravků s kyselinou salicylovou, tea tree olejem, hydrofilními oleji. Používejte hojně bahenní a slupovací masky, micelární vody, tonika bez alkoholu, antibakteriální mýdla, čisticí kartáčky na obličej, houby a čisticí tamponky, kterými můžete nanášet i peeling, abyste zamezila kontaktu s prsty.

Zbavit se černých teček, to je běh na dlouhou trať. Babské rady a domácí „masky“ zde příliš nefungují. Raději si připlaťte za kvalitní přírodní kosmetiku a poctivě o sebe pečujte, jenom tak docílíte zmírnění tohoto kosmetického problému. Při opravdu závažných projevech se objednejte k dermatologovi, který vás jich zbaví jednou provždy.

Diskuse


Email nebude zveřejněn, jen jeho první část.