Používejte kokosovou ústní vodu pro zářivě bílé zuby!


cisteni zubuBělení zubů dobře provádí zkušení specialisté, tento zákrok vás však u zubního lékaře vyjde až na 3000 Kč. Přitom existuje nespočet jiných způsobů, jak docílit bělejších zubů. Ne všechny jsou bohužel šetrné k zubní sklovině. Hledáte-li recept na bezpečné domácí bělení zubů, které není tak drahé jako u zubaře, udělejte si výlet do zdravé výživy a pořiďte si zásoby kokosového oleje, který je vhodný nejen na vaření a domácí tělovou kosmetiku, ale i pro komplexní péči o chrup. Kokosový olej spolehlivě nahradí vaši pastu složenou z chemikálií a pomůže vám k bělejšímu úsměvu. Jak na to a proč používat právě kokosový olej?

Kokosový olej na vnitřní i vnější užití

Kokosový olej dnes prožívá boom v kosmetice i ve vaření. Protože podle nejnovějších výzkumů lékaři doporučují nepoužívat nenasycené oleje (tzv. trans tuky) podléhající škodlivé oxidaci, je třeba je nahradit oleji s nasycenými mastnými kyselinami, mezi něž patří také kokosový olej, se kterým se na rozdíl od olivového oleje dá i smažit a péct. Klasický kokosový olej proto směle používejte v kuchyni, vašemu tělu jen prospěje. Tak jako olivový olej i olej kokosový pak naleznete také pod hlavičkou „extra panenský“ a „panenský“ a právě tyto naopak patří do vaší koupelny. Na vaření se dají používat také (mají i lepší kokosovou příchuť), ale bývají dražší. 200 g panenského kokosového oleje stojí zhruba 100 Kč.kokosova voda

Ústní voda, kterou můžete i spolknout

Panenský či extra panenský olej lze používat jako zubní pastu nebo ústní vodu. Nejen že má více prospěšných látek než méně kvalitní oleje, ale nechybí mu ani kokosové aroma, jemnější chuť a konzistence. Na rozdíl od klasické pasty u kokosového oleje vůbec nevadí, když čas od času kousek spolknete. Samozřejmě je lepší čistý olej, ne zamořený bakteriemi, ale občas se to při čištění může stát a potom buďte bez obav. Samotný olej žaludku neublíží. Některé celebrity, např. Sarah Wilsonová, australská novinářka a autorka bestselleru Sladký život bez cukru, si dokonce kokosový olej přímo nabírají lžící a nechávají si jej volně rozpustit v puse, když je honí mlsná. Je to lehce stravitelný a zdraví prospěšný tuk.

Vlastnosti kokosového oleje

Hodně se rovněž mluví o pozitivních účincích kokosového oleje na zdraví. Dalo by se jich napočítat několik desítek jen při vyjmenovávání účinků při dlouhodobém vnitřním užívání, některé jsou sporné, jiné však pravdivé. Jedná-li se pouze o ústní dutinu, zdravotní přínos je spolehlivě zdokumentovaný i vědecky. Bylo zjištěno, že kokosový olej obsahuje kyselinu laurovou, která likviduje plísně, viry a bakterie. Je pokládán dokonce za nejbohatší zdroj kyseliny laurové, protože ji olej obsahuje až z 50 % (podle způsobu zpracování). Jak působí kyselina laurová v ústech? Zabíjí bakterie způsobující zubní kaz, onemocnění dásní a zápach z úst. Kromě toho, že redukuje zubní plak (spoluzodpovědný za vznik zánětu dásní) a léčí afty, úspěšně také bělí zuby.kokosovy olej

Kokosová ústní voda na bělení zubů

Bylo zjištěno, že kokosový olej je stejně účinný jako ústní vody s obsahem chemikálií, které jsou běžně k dostání v drogériích. Čím myslíte, že si čistili lidé zuby před vynálezem zubní pasty? Někteří, jako staří Indové, používali právě kokosový olej (v Indii jako součást ajurvédy). Vyzkoušejte tento recept na kokosovou ústní vodu, která zmírňuje zánět dásní a má bělící efekt na zuby: Budete potřebovat 1 lžičku extra panenského kokosového oleje a 1 lžičku obyčejné vlažné vody. Oboje vložte do pusy a převalujte jazykem po celých ústech po dobu 15-20 minut, nevynechejte ani mezizubní prostory. Poté vypláchněte vodou a vyčistěte si zuby buďto obyčejnou, nebo kokosovou zubní pastou. Tento postup aplikujte 1-2 krát denně po dobu 2-4 týdnů. Už po pár dnech se vám začne sjednocovat barva zubů a zmizí nejvíce viditelné skvrny od kávy.

Recept na kokosovou zubní pastu


Ztuhlý kokosový olej lze nanést rovnou na kartáček a po dobu 3 minut čistit jako obvykle. Nebo využít i dalších pomocníků v boji proti zabarvení zubů a vyrobit si z nich přímo kokosovou zubní pastu: Připravte si uzavíratelnou dózu, ve které budete pastu uchovávat. Poté zahřejte v rendlíku ½ hrnku extra panenského kokosového oleje, dokud nezkapalní. Přidejte asi hrst bylinek pro svěží dech, a to přímo do rozehřátého oleje v pytlíčku jako bouquet garni nebo v sítku na čaj. Nejvíce vám klasickou pastu asi bude připomínat máta peprná, ale použít můžete i jiné sušené bylinky a koření (například měsíček nebo hřebíček).mata peprna Bylinky nechejte v zahřátém oleji na mírném ohni asi minutu louhovat, poté vyjměte a na závěr přidejte 2 lžíce jedlé sody. Takto vzniklou směs míchejte, dokud nezhoustne do konzistence pasty. Vychladlou zubní pastu uchovávejte v uzavřené dóze a používejte jako obyčejnou zubní pastu. Po čištění čistým kokosovým olejem či speciální kokosovou pastou nikdy nezapomeňte pořádně vypláchnout ústa, abyste se zbavili bakterií, které se uvolnily při čištění, zamezíte tak i případné pachuti, která se zákonitě dostaví. Ať už nic nebrání vašemu úsměvu!

Diskuse


Email nebude zveřejněn, jen jeho první část.