5 způsobů, jak uzdravit vlasy s využitím kokosového oleje


kokosovy olejKokosový olej se hojně využívá jako přírodní stimulátor růstu vlasů. Pravidelným používáním docílíte zdravých a pevných vlasových pramenů, které budou méně vypadávat, méně se lámat, dobře vypadat a správně růst. S využitím kokosového oleje lze připravit také kvalitní přípravek proti vším a lupům. Kyselina laurová bohatě obsažená v kokosovém oleji zpevňuje vlasy a tím zmírňuje jejich lámavost. Kokosový olej navíc obsahuje spoustu jiných mastných kyselin, vitaminů a minerálů, jež vlasy do hloubky vyživují, dodávají jim lesk a přinášejí s sebou rychlejší růst.

1) Kondicionér na barvené vlasy

Používáte běžný kondicionér, aby se vám vlasy po mytí lépe rozčesávaly a méně se při tom trhaly? Místo něj vám udělá stejnou službu kokosový olej, který vaše vlasy zároveň posilní a hydratuje. Bylo zjištěno, že poškození jemných pramínků způsobuje jejich přílišné vysušení slunečními paprsky, šamponem a chemikáliemi obsaženými v barvách či přelivech na vlasy. Zvláště peroxid je velmi agresivní, proto se po odbarvování používá vždy kondicionér, který vlasy zvlhčí a zmírní následky poničení. Zkuste někdy do barvy na vlasy přidat trochu kokosového oleje a uvidíte ten rozdíl. Klasický kondicionér se používá po každém mytí vlasů takto: do umytých a vlhkých vlasů (nikoliv mokrých) naneste rozpuštěnou kávovou lžičku oleje, 5-10 minut nechte působit a omyjte pod vlažnou vodou. Pokud se vám vlasy hodně mastí a olej je na vás příliš mastný, používejte kondicionér před mytím vlasů, ale potom nepoužívejte chemické šampony.

2) Maska na vlasy

Masku na vlasy pro rychlejší růst, hebkost a pevnost vlasových pramenů je třeba používat zhruba jednou týdně. Postup: Rozpuštěný vlažný kokosový olej vmasírujte do suchých nebo vlhkých umytých vlasů po celé jejich délce včetně pokožky hlavy. Masírujte vlasy asi minutu, potom je zabalte do ručníku a nechejte masku působit minimálně 30 minut, poté opláchněte vlažnou vodou. Masku si můžete ponechat i přes noc, vlasy zabalte do ručníku nebo koupací čepice, abyste neměli olej na polštáři. Ráno si nezapomeňte vlasy důkladně opláchnout pod vlažnou vodou.zdrave vlasy

3) Ošetření roztřepených konečků

Kokosový olej je také vhodný pro každodenní péči o roztřepené a poškozené konečky vlasů. Pozor však na množství, které použijete, aby vaše vlasy nebyly příliš mastné. Každý den postačí pár kapek, které nejprve necháte rozpustit mezi prsty (olej mívá tuhou konzistenci) a poté nanesete na roztřepené konce. Někdy je lepší si u kadeřníka nevratně poškozené konečky nechat o pár centimetrů zastřihnout a aplikovat olej až potom, aby se problém neopakoval.

4) Masáž pokožky hlavy pro rychlejší růst

Věděli jste, že můžete stimulovat růst svých vlasů jemnou masáží pokožky hlavy? Pokožka pod vlasy potřebuje být řádně prokrvená a mít dostatek kyslíku, aby mohly vlasové folikuly přijímat všechny potřebné mastné kyseliny, vitaminy a minerály. Jmenovitě vitamin E a K. Z minerálů se jedná zejména o železo a zinek, které olej obsahuje. Proto tolik „zázračných“ přípravků proti padání vlasů využívá principu masáže. Trápí-li vás tedy pomalý růst vlasů či jejich vypadávání, vyzkoušejte každý druhý den masírovat pokožku pod vlasy pár kapkami kokosového oleje, a to po dobu 5-10 minut.kokosovy olej

5) Jak se zbavit vší a lupů?

Nedostatek vitaminů a minerálů může zhoršovat lupy. Tělu je dodáte zdravou stravou s dostatkem zeleniny a ovoce, ale většinou je zapotřebí vlasy vyživovat i z vnějšku. Jak už bylo řečeno, kokosový olej obsahuje mnoho mastných kyselin, vitaminů a minerálů, které vlasy činí silnějšími a pokožku hlavy zdravější. Ale to není všechno. Olej má prokazatelné antibakteriální a antimykotické účinky, proto snadno likviduje také různé škůdce a plísně. Vší se zbavíte, když si navlhčíte vlasy, vmasírujete do nich kokosový olej a pramínek po pramínku si je hřebenem vyčešete z vlasů. Po umytí ještě jednou naneste vrstvu kokosového kondicionéru a nechte jej pár minut působit. Jedině správnou péčí se dopracujete ke krásným a zdravým vlasům!

Používáte kokosový olej i na vlasy?

Diskuse

lucka954: A po těch 5-10minutách mám vlasy umýt nebo je mam tam nechat ?

dixo.cz: Dobrý den, pokud nemusíte, tak nemyjte. Jde hlavně aby se olej vmasíroval do pokožky hlavy. Přejeme hezký den

reaguj

Email nebude zveřejněn, jen jeho první část.