Jizvy po akné nebo hluboká jizva po operaci, jak na ně?

Jizvy vznikají přirozeně - hojením ran na pokožce. Tržné a řezné rány, popáleniny, odřeniny nebo chirurgické zákroky, to vše nechá na našem těle stopu v podobě jizvy. Asi neexistuje člověk, který by se nikdy nezranil. Tuto ránu mu bude po zbytek života připomínat jizva. Jizvy ale nemusí být jen následek zranění, ale mohou vzniknout po akné, neštovicích a různých dalších kožních defektech.

Jizva je vlastně nová vrstva kůže. Je to hojící proces organismu, jehož cílem je zacelit ránu. Tato část kůže nikdy nebude vypadat jako původní pokožka, ale náš organismus nedbá na vzhled. A proto, pokud se chcete jizev zbavit, budete si muset pomoci samy.

Hluboká jizva po operaci

Zbavit se jakékoli jizvy nemusí být těžké. Možná se jí nezbavíte úplně, ale určitě ji můžete zmenšit.

Rozlišujeme tři druhy jizev

  1. Atrofické - vzniknou po akné nebo planých neštovicích, jsou vpadlé pod úroveň pokožky a mívají tvar jamek. Podobají se striím.
  2. Hypertrofické - jsou nad úrovní pokožky a jsou stejně velké jako původní zranění. Nejčastěji mají načervenalou barvu, jsou hrubé, mohou svědit nebo bolet.
  3. Keloidní - červeno-fialové jizvy, které jsou větší než původní zranění. Podle toho, kde je na těle máte, mohou vás omezit v pohybu.

Pozor! Pokud už jde o jakýkoli typ jizvy, můžete ji začít ošetřovat až po úplném zhojení rány.

Dermaroller na jizvy

Dermaroller je malý váleček, na kterém je množství mikrojehliček. Princip fungování dermarolleru je velmi jednoduchý. Na čistou a vydezinfikovanou pleť nanesete sérum. Při jemném rolování válečku po pokožce se aktivuje přirozená regenerace a obnova pleti.

Na kůži budou jehličky z válečku vytvářet mikrovpichy, pomocí kterých pronikne sérum snadněji do pokožky. Na jednotlivé vpichy bude organismus reagovat spuštěním samoregeneračního procesu. Kombinací séra a drobných neviditelných vpichů začnou jizvy mizet, případně se značně zjemní a už nebudou tak nápadné.

Ošetření pleti derma rollerem

Díky tomuto šikovnému pomocníkovi se můžete zbavit jizev po akné, neštovicích, strií, ale i vrásek a pigmentových skvrn.

Dermaroller s LED světlem ve 4 barvách: červené na vrásky a jizvy, modré s antibakteriálním účinkem, zelené na pigmentové skvrny a žluté pro zklidnění pokožky.

Mikrodermabraze

Máte strach i z malinkých jehel? Mikrodermabraze je metoda ošetření pleti podobná peelingu. Pleť se vyhladí a jizvičky budou méně viditelné. Zbavíte se odumřelých kožních buněk a podpoříte tvorbu nových buněk v hlubších vrstvách pokožky. Pomocí mikrodermabrázního přístroje můžete pleť zbavit jemných vrásek, jizviček po akné a pigmentových skvrn. Pleť se hloubkově vyčistí a póry se zmenší.

 Mikrodermabraze

Biolampa nejen na jizvy

Kam nechodí slunce, tam chodí lékař - říká staré přísloví. Trochu s nadsázkou můžeme říci, že biolampy dokáží nahradit účinek slunce. Svými schopnostmi mohou do značné míry pomoci s různými zdravotními obtížemi.

Na hojení ran, pooperačních jizev, modřin, akné, odřenin... je použití biolampy nejvhodnější. Biolampa příznivě působí i na jiné zdravotní problémy a používá se i na akupunkturu.

Biolampy na akupunkturu

Světlo, nebo světelná léčba, aktivuje samoléčící schopnosti organismu. Posiluje celý imunitní systém. Hlavní výhodou použití biolampy je, že nemá žádné vedlejší účinky.

Ošetření světlem se nejčastěji používá při čerstvých jizvách - nemusíte čekat, až se jizva uzavře, jak to je u jiných způsobů ošetření. Polarizovaným světlem můžete na jizvu působit, ještě když je čerstvá.

Biolampa Stimlight s polarizací světla a 4 barvami: červená, modrá, zelená a žlutá, má všestranné použití - od hojení ran, přes tlumení bolesti, až po léčbu akné.

Domácí rady nad zlato

Pomoct s jizvami si můžete i doma. Postačí vám na to pár surovin, které nechybí asi v žádné domácnosti. Nezapomínejte však, že jizvy byste měli začít ošetřovat, až když dojde k úplnému zahojení rány.

Kokosový olej

Kokosový olej zjemní jizvy a pomůže i se striemi. Vitamíny a minerály v kokosovém oleji podporují tvorbu kolagenu a zjemňují pokožku. Stačí, když si každý den jemně vmasírujete 1 lžičku oleje na postižené místo.

Domácí mastička na jizvy

Aloe vera

Mezi zázračné účinky rostlinky aloe patří i schopnost redukovat velikost jizev, regenerovat tkáň, hydratovat pokožku a zvyšovat její elasticitu. Postačí, když několikrát denně budete vmasírovávat šťávu z listu aloe vera do pokožky. Po pár týdnech (max. dvou měsících) by se měly výsledky dostavit.

Citronová šťáva

S citronovou šťávou musíte být opatrní, protože může pleť podráždit, ale na jizvy jsou její účinky obrovské - opravuje poškozenou pokožku a odstraňuje odumřelé buňky. Stačí, když necháte šťávu 10 minut působit na postiženém místě. Pak už jen smyjete a utřete do sucha.

Diskuse


Email nebude zveřejněn, jen jeho první část.