Jak odstranit pigmentové skvrny


Jak vznikají pigmentové skvrny?

Odstránení hyperpigmentaceZbarvení pokožky je podmíněno tloušťkou, prokrvením, promaštěním, ale zejména množstvím kožního barviva - melaninu v pokožce. Melanin je tmavý ochranný pigment, který produkuje kůže. Působí jako ochránce před UV paprsky, kouřem, znečištěným ovzduším nebo alergickou reakcí. Jsou 2 druhy melaninu:

 1. Eumelanin nebo pravý melanin - má černou nebo hnědou barvu a objevuje se u osob tmavé pleti.
 2. Phaeomelanín nebo červený melanin - nachází se u osob světlé pleti nebo u osob se zrzavými vlasy. Tento melanin nechrání před UV paprsky.

Poměr pravého melaninu a červeného melaninu určuje přirozenou barvu pleti. Při zvýšené produkci melaninu se na kůži objevují tmavé flíčky - pigmentové skvrny.

Typy pigmentových skvrn

Pigmentové skvrny způsobují různé faktory. Někdy je těžké vystopovat příčinu jejich vzniku. Nejběžnějšími faktory jsou:

Galvanická žehlička BiowaveDíky Žehličce na pleť Biowave se jednoduše a pohodlně zbavíte pigmentových skvrn a různých barevných nedokonalostí na celém těle. 

Jak BIOwave odstraňuje pigmentové skvrny?

 • Negativní ionty galvanické funkce pigmentové skvrny rozbíjejí.
 • Zelené světlo zastavuje rozšiřování skvrn a vyrovnává barevný tón.
 • Utrazvuk zesvětluje pokožku a zvyšuje teplotu uvnitř pokožky, díky čemuž několikanásobně zvyšuje účinek aktivních látek.
 • Pozitivní ionty galvanické funkce a masáž vtiskují aktivní látky z kosmetických produktů do hlubších vrstev pokožky, kde vznikají pigmentové skvrny.

Kúpit za 2 379 Kč

Jak předejít vzniku pigmentových skvrn

 1. Proti pigmentovým skvrnamChraňte se před sluncem - vyhýbejte se pobytu na slunci mezi 10. a 15. hodinou.
 2. Používejte opalovací krém s ochranným faktorem min. 20
 3. Dodržujte pitný režim
 4. Na místa, která jsou pravidelně vystavována slunečnímu záření, aplikujte hydratační krém
 5. Používejte kosmetické přípravky vhodné pro Vaši pleť
 6. Vyhýbejte se soláriu
 7. Nepoužívejte parfém na místech, které jsou vystaveny slunečnímu záření
 8. Vyvarujte se kouření
 9. Konzumujte vyváženou stravu bohatou na vitamin E, betakaroten a zinek

Léčba pigmentových skvrn

Základem léčby pigmentových skvrn je identifikace a vyloučení příčiny, která hyperpigmentaci vyvolala. Cílem vnitřní léčby je omezení tvorby pigmentu a jeho ukládání v pokožce. Léčebné přípravky by měly snižovat tvorbu melaninu, potlačovat růst buněk, které tvoří pigment a stimulovat ukládání pigmentu v pokožce. Hlavní podmínkou úspěšné léčby pigmentových skvrn je omezení vystavování kůže slunečnímu záření. Samozřejmostí musí být ochrana před UV zářením.

Naklikejte si ten nejvhodnější produkt

Nedokážete se rozhodnout, který přístroj je pro Vás nejlepší? Asistent výběru ukáže funkce vhodné právě pro Vás a produkty seřadí od nejlepšího.

Krémy na odstranění pigmentových skvrn

Odstranění pigmentových skvrn bělicím krémemPokud se pigment uloží v povrchových vrstvách kůže, mohou pomoci krémy na bělení pokožky. Krém byste měli aplikovat 3 - 6 měsíců, dokud pigmentové skvrny nezblednou. Pokud se však objevujete často na slunci, riskujete, že skvrny se rychle objeví opět. V případě aplikací krému během léta, se efekt nemusí dostavit vůbec. Ideální je začít s léčbou během podzimu nebo v zimě.

Aby byl kosmetický přípravek v odstraňování pigmentových skvrn skutečně účinný, musí obsahovat nejen správné aktivní látky, jako je vitamin E a C, AHA kyseliny nebo retinol, ale látky musí být koncentrovanější.

Sérum s retinolem proti pigmentovým skvrnámHledáte spolehlivý krém na odstranění pigmentových skvrn? DEVEE Retinol sérum obsahuje 2 druhy retinolu, které snadno pronikají do pleti, bělí ji a účinně bojují proti stařeckým a pigmentovým skvrnám. Vitamín E pokožku chrání, kyselina hyaluronová zajistí celodenní hydrataci a vypnutí pleti a enzym papain urychlí regenerační procesy.

Odstranění pigmentových skvrn galvanickou terapií

Pomocí záporných iontů galvanické terapie je možné redukovat a odstranit pigmentové skvrny. Pigmentové skvrny po celém těle jsou kladně nabité, a proto se při aplikaci záporných iontů rozpouštějí. Pro rychlejší výsledek je vhodné použít gely nebo krémy s bělícími účinky. Tento typ odstranění skvrn je bezbolestný, nevyžaduje rekonvalescenci a je vhodný i na pigmentové skvrny uložené hlouběji v pokožce. 

Galvanická funkce nejenže zbaví pokožku stařeckých a pigmentových skvrn, ale i zpomalí stárnutí, vyhladí vrásky a pokožku zpevní. Nejlepší výsledky jsou dosaženy kombinací galvanické funkce, ultrazvuku a fotonové terapie.

Laserové odstranění pigmentových skvrn

Laserová ošetření na odstranění pigmentových skvrn se provádějí na specializovaných pracovištích. Laserový paprsek obrovskou energií zasáhne pigment, který se následně roztříští na mikroskopické částečky. Tyto částečky jsou postupně z těla odplavovány. Je nutno počítat s více sezeními, podle povahy pigmentace. Laserové odstranění pigmentových skvrn se nedělá na opálené kůži, protože by mohlo dojít ke spálení.

IPL na pigmentové skvrny

IPL nebo intenzivní pulzní světlo patří mezi moderní metody. Intenzivní světelný impuls se absorbuje v kůži obsahující pigment a díky tepelné energii dojde ke zničení pigmentové skvrny. IPL působí nejlépe v horních vrstvách kůže. Po ošetření pigmentové skvrny nejdříve ztmavnou, může se objevit mírné zarudnutí nebo hnědý povlak. Po 8 až 14 dnech skvrny začínají blednout.

IPL světlo se v kosmetice nepoužívá jen na odstraňování pigmentových skvrn a omlazení pleti, ale i na trvalou depilaci.

Zeleným světlem proti pigmentovým skvrn

Světelná nebo fotonová terapie využívá vliv různých druhů světel na organismus. Každé světlo má své specifické účinky a proniká do různé hloubky. Na odstraňování pigmentových skvrn a bělení kůže se používá biolampa se zeleným polarizovaným světlem. Kromě bělení pokožky, zelené světlo brání další pigmentaci, zesvětluje stařecké skvrny, zjemňuje nové i starší jizvy.

Biolampa se v dermatologii nepoužívá pouze na pigmentové skvrny, ale také k léčbě různých onemocnění pokožky a dosahuje vynikajících výsledků v boji proti akné.

Chemický peeling a pigmentové skvrny

Chemický peeling je vhodný zejména v případě hyperpigmentace způsobené hormonálními změnami. Principem tohoto ošetření je sloupnutí staré vrstvy pokožky pomocí regeneračních roztoků. Po ošetření jemným povrchovým peelingem je pleť asi hodinu zarudlá. Při hloubkovém peelingu ošetřené plochy nejprve zhnědnou, později se začnou olupovat.

Bohužel, stále platí, že odstraňování pigmentových skvrn je velmi náročný a dlouhodobý proces. Je třeba odstranit nejdříve příčinu, pak následek.

Diskuse

zojaiva: Dobrý den mám pod nosem se mi vytvořila asi pigmentová skvrna vypadá to jako když mám knír.muzete mi poradit jak se co nejrychleji toho zbavit?krémy na bělení kůže nezabírají.uz se stim trápím asi 3roky.je mi 36 let a chtěla bych ten flek odstranit.prosim o radu.meka sem před 10lety autonehodu při které sem se dost zranila hl v obličeji.dekuji s pozdravem Rezlerova iva

kolkova: Dobrý den, mám nad horním rtem velice tmavý flek, pigmentovy knír a stále se zvětšuje. Belici krémy nepomahaji, po 5mesicich, žádná změna. Teď s jarním sluncem přibývají další na cele a na bradě. Poradíte co s tím? Makeupem ani korektury zakryt nejde

kolkova: Dobrý den, mám nad horním rtem velice tmavý flek, pigmentovy knír a stále se zvětšuje. Belici krémy nepomahaji, po 5mesicich, žádná změna. Teď s jarním sluncem přibývají další na cele a na bradě. Poradíte co s tím? Makeupem ani korektury zakryt nejde

janaracovaa10: Dobrý den mám pod nosem,tmavý flek ,vypadá to jako knír ,,mám to na nose a na tvářích ,,už nevím co stim ,

reaguj

Email nebude zveřejněn, jen jeho první část.