Alkalická voda
Pro zdraví člověka je důležitá rovnováha kyselin a zásad v těle. Prakticky všechny degenerativní onemocnění, včetně rakoviny, artritidy, srdečních onemocnění, ledvinové a žlučové kameny, dokonce i zubní kazy, jsou spojeny s nadměrnou kyselostí v těle.
Lidské tělo má v sobě zabudovaný mechanismus, který udržuje konstantní pH krve (7,4). Tento mechanismus pracuje tak, že bere a ukládá kyselé a zásadité minerální látky z jiných míst, včetně kostí, měkkých tkání, tělesných tekutin a slin, čímž způsobuje prudké kolísání pH v těchto tkáních. Proto je velmi důležité pomáhat tělu udržením rovnováhy.
Při procesech látkové přeměny si tělo samo vytváří kyseliny, ale zásady si vytvořit neumí, proto mu je musíme dodávat vhodnou stravou, ale i pitím dostatečného množství alkalické vody. Nedostatek zásad v organismu má na svědomí mnohé zdravotní problémy, například. ani rakovina nemůže existovat v alkalickém (zásaditém) prostředí.
Proč pít alkalickou vodu?
Lidské tělo se skládá ze 70% z vody. Každá buňka je složená z vody. Proto se doporučuje denně vypít minimálně 1,5 litru vody, při tělesné námaze, teple, ale i překyselení organismu, jsou to až 4 litry. Nejvhodnější vodou je alkalická voda, která nejen zažene žízeň, ale pomůže organismu neutralizovat kyseliny.
Žaludek si pořád udržuje své pH na hodnotě 4. To znamená, že když pijeme alkalickou vodu, žaludek spustí mechanismus, začne vylučovat kyselinu chlorovodíkovou, aby si vrátil pH zpět na svou úroveň. Čím více alkalické vody budeme pít, tím více kyseliny žaludek vyloučí. Vedlejším produktem kyseliny chlorovodíkové je hydrogenuhličitan sodný nebo hydrogenuhličitan draselný, který jde do krevního oběhu. Tyto hydrogenuhličitany jsou alkalické nárazníky, neutralizují kyselé odpady. Postupně, jak tělo stárne, se tento alkalický proces zhoršuje av těle se hromadí více odpadních látek a kyselin.
Účinky alkalické vody s nadbytkem elektronů:
- lepší hydratace,
- alkalická voda zlepšuje absorbci výživných látek do těla,
- uvolňování toxinů,
- alkalizace těla,
- antioxidační účinek,
- bojuje proti volným radikálům,
- zvyšuje pH vody,
- napomáhá obnově acidobazické rovnováhy těla,
- redukuje těžké kovy a chlór (olovo, měď, zinek),
- snižuje tvrdost vody,
- klesa organické znečištění a pesticidy,
- napomáhá detoxikaci těla,
- neutralizuje kyselé odpady, které jsou příčinou množství diagnóz - rakovina, diabetes, artritida, zažívací potíže...
- zlepšuje peristaltiku střev,
- pomáhá proti osteoporóze,
- zlepšuje metabolismus a imunitní systém,
- napomáhá při udržování linie a pomáhá při hubnutí.
Proč voda z filtrační konvice není stejná jako z alkalického džbánu
Už jste si někdy kladli otázku, či je rozdíl mezi filtrovanou a alkalickou vodou? Hlavní složkou filtru ve filtrační konvici je aktivní uhlí, které absorbuje chlór, pesticidy a jiné škodlivé látky. Druhou podstatnou složkou je pryskyřičný měnič, který snižuje obsah kovů a odstraňuje minerály, které zapříčiňují tvrdost vody.
Filtry alkalizujících džbánů jsou pokrokovější než standardní vodní filtry. Kromě přirozeného procesu filtrace dochází ke zvyšování pH, upravená voda má lepší hydratační vlastnosti, díky čemuž ji organismus dokáže lépe absorbovat.
Ionizovaná voda může být alkalická i kyselá
Když řekneme, že voda je ionizovaná, znamená to, že je obohacena o elektrony. Může být ionizovaná voda alkalická nebo ionizovaná voda kyselá - obě mají výjimečné účinky. V lidovém léčitelství se kyselá voda používala na hojení ran, odstraňování plísňových onemocnění či na popáleniny. Dnes se používá zejména v kosmetice a na dezinfekci.
Alkalické minerálky
Zamysleli jste se někdy nad tím, jaké pH mají minerální vody? Drtivá většina minerálek dostupných v obchodech je kyselá, ale pokud byste usilovně hledali, možná by se vám podařilo najít i alkalickou. Balené vody, ať už alkalické nebo kyselé, mají několik negativ. Na jedné straně je to vyšší cena, na druhé straně hygienická nezávadnost. Dokud se voda v láhvi dostane k vám na stůl, projde i několik měsíců. Z plastové láhve se uvolňují do vody toxické látky a pokud voda není skladována podle přísných hygienických podmínek, mohou se v ní množit bakterie.
Jak si vyrobit vlastní alkalickou vodu?
Alkalická vodní tyčinka - jedna alkalická tyčinka stačí na aktivaci 0,5 l vody a dokáže vyrobit přibližně 500l alkalické vody. Čím déle máte vodní tyčinku ponořenou ve vodě, tím vyšší bude pH vody.
Alkalické energetické sklenice -
objem těchto sklenic závisí na typu, který si vyberete, přibližně je to 370ml. Podle vlastností vody a intenzitě používání náplň vydrží 3 až 6 měsíců. S energetickým pohárem se dá dosáhnout pH vody 9,2.
Alkalizující džbán na vodu - objem džbánu je 2l a zásobník dokáže proměnit 2 500 - 3 000l vody na alkalickou. Má elegantní design vhodný do dveří ledničky.
Ionizátor vody - ionizátory vody se připevňují přímo na vodovodní kohoutek. Díky ventilu můžete regulovat, zda chcete ionizovanou alkalickou vodu nebo obyčejnou, pitnou vodu a také si můžete nastavit kolik pH má upravená voda mít. Nevýhodou je jejich nepřenositelnost a vyšší cena.
Všechny tyto prostředky obsahují náplň složenou z kuliček (kromě ionizátorů), které:
- vyrábějí záporný potenciál (ORP)
- redukují chlor
- uvolňují delší infračervené vlny
V Číně, kde jsou vyráběny tyto kuličky častokrát označují jako turmalínové kuličky. Nano poháry a náplně kazet byly testovány ve France Organisation for Technical conformity center v Paříži a splňují 1935/2004EC a EN ISO 8442-2:1998 a výstupy těžkých kovů a dalších látek sledovaných při úpravě vody v použitých materiálech a kuličkách jsou nedetekovatelné.
V procesu úpravy alkalické vody se vytváří efekt
- Alkalická voda uvolňuje vodík.
- Úpravy pH nárůstem zásaditosti vody.
- Alkalická voda získává záporné ionty.
- V alkalické vodě klesá ORP potenciál, získává elektrony.
- Zmenšuje se velikost klustrov (shluků, které molekuly vody vytvářejí). Alkalická voda má tak lepší schopnost hydratovat ale i rozpouštět.
- Pohlcuje se chlor.
Alkalický životní styl a řízení acidobazické rovnováhy:
Kontrola pH ranní moči a řízení skladby potravin v poměru 70% zásadité potraviny a 30% kyselé umožní zlepšit stav vašeho zdraví ještě víc. Účinek různých potravin na zvyšování nebo snižování pH organismu je v následující tabulce:
pH 10 1000x více zásaditý
Silně ionizovaná alkalická voda, surový špenát, červené zelí, květák, cibule, citrony, okurky, mořské řasy, asparágus.
pH 9 100x více zásaditý
Olivový olej, mango, lilek, salát, sladké brambory, borůvky, kiwi, melouny grepy, řepa, zelenina
pH 8 10x více zásaditý
Jablka, jahody, mandle, paprika, avokádo, rajčata, medovice, čerstvé obilí, houby, třešně, pomeranče, meruňky, broskve banány
pH7 - neutrální
Lidská krev / pH7,3-7, 4 /, většina vody z vodovodu, margaríny, čerstvě nadojené mléko, oleje kromě olivového
pH 6 10x více kyselý
Mléko, jogurt, ovocné džusy, fazole, rýže, ústřice, kokos, ryby z chladných vod, vajíčka, losos tuňák, čaj, kakao
pH 5 100x více kyselý
Osolené máslo, rýžové koláčky, pivo cukr, lentilky, zavařené ovoce, destilovaná voda
pH 4 1000x více kyselý
Káva, většina oříšků, švestky, mléko se zvýšeným obsahem tuku, krémové sýry, popkorn, hovězí maso
pH 3 10 000x více kyselý
Jehněčí, černý čaj, čokoláda, ocet, víno, měkkýši a korýši, pečivo, zpracované - procesované jídla, soda, tabák, sýry, jídla z mikrovlnky
Paradoxem je, že ačkoliv je citron kyselý, jeho výsledný efekt je zásaditý. Ačkoliv je cukr sladký, výsledek je kyselý. Ačkoli destilovaná voda je neutrální, výsledek je kyselý, odebírá tělu zásady.
Výsledky našich měření, pro představu o změně pH a ORP turmalínový kuličkami.
- Výsledky pH a ORP alkalické vody závisí na pH a ORP vstupní vody a doby působení na vodu. Tedy čím déle je voda v kontaktu s minerály, nebo mezi ionizačními deskami ionizátoru, tím vyšší pH se dosáhne a tím více elektronů voda získá ( záporný ORP ).
- Pokud alkalická voda chutná příliš ostře, rozřeďte si ji neupravenou vodou.
- Snažte se vyrábět si tolik alkalické vody, kolik v kratším časovém intervalu 2-3 hodiny vypijete.
- Minerální náplně jsou vhodné jako finální úprava vody z ionizátorů vody nižších parametrů na navýšení pH a počtu elektronů s krátkým časem úpravy vody v délce 2-3 minuty. Voda z vodovodu potřebuje na mírnou změnu vlastností delší dobu 10-15 minut, pro podstatnější změnu musíte čas působení prodloužit.
- Doporučuje se pití 2l alkalické a nejlépe i na elektrony bohaté vody denně. Ale začněte nejprve s půl litrem denně av průběhu dvou až tří týdnů se dopracujte na 2l denně.
Měření alkalické tyčinky
Měření neaktivované tyčinky:
Vstupní voda pH7, 89, ORP +78 mV.
Měření po hodině pH8, 23, ORP +78 mV.
Měření po 24h pH 8,8, ORP +3 mV
Měření tyčinky po 1x aktivaci horkou vodou:
Vstupní voda pH5, 96, ORP +182 mV. Toma Natura jemně perlivá.
Měření po 15min. pH6, 01, ORP +125 mV.
Měření po 1h pH6, 15, ORP +6 mV
Měření po 1,5 h pH6, 24, ORP -38 mV
Měření tyčinky po 3x aktivaci horkou vodou:
Vstupní voda pH7, 6, ORP +126 mV.
Měření po 15min. pH 7,99, ORP +56 mV.
Měření po 20min. pH 8,17, ORP +27 mV
Měření po 24h pH 8,62, ORP-48mV
Měření alkalického poháru
Měření alkalického poháru bez aktivace:
Vstupní voda pH7, 9, ORP +75 mV
Měření po hodině pH8, 27, ORP +20 mV.
Měření po 2 hodinách pH8, 49, ORP-6mV.
Měření po 24h pH 9,43, ORP-88mV
Měření účinku poháru po 1x aktivaci horkou vodou:
Vstupní voda pH5, 96 ORP +182 mV - Toma Natura jemně perlivá.
Měření po 15 min. pH6, 11, ORP +108 mV.
Měření po 1 hodině pH6, 39, OPŠ-35mV mV.
Měření po 1,5 h pH 6,58, ORP-45mV
Měření účinku poháru po 3x aktivaci horkou vodou:
Vstupní voda pH 7,6 ORP +126 mV.
Měření po 15 min. pH 8,71, ORP -18 mV.
Měření po 20min. pH 8,91. ORP-27mV
Měření alkalického džbánu
Měření aktivovaného kartridže do 2l nádoby:
Vstupní voda pH 7,72, ORP +186 mV, objem 2l, po 3 hodinách pH 8,56 ORP-15mV.
Výsledky ovlivňuje to, jak se molekuly vody dostávají do kontaktu s kuličkami a tedy víření a pohybování vody, objem vody ....
Ionizátor vody Family Premium
Výkon: max 320 W dle kvality vody
Elektrolýza: spojitá s vestavěným sledováním průtoku vody
Materiál ionizační buňky: Průtok 1-5 litrů / min. Ideální průtok 2litre / min.
Ionizační buňka: Sintrovaná platina na Titan, 5 desek, plocha 480cm2, membrána z jemné keramiky z Japonska
Vestavěný uhlíkový filtr z Japonska
Hmotnost: cca 4kg
Tlak vstupní vody: 0,1-0,65MPa
Teplota vstupní vody: 2 ° C až 40 ° C
Monitor: LCD displej 3,5 palce, 7 barev
Zobrazování průtoku: ano
Automatické čištění elektrod: ano
Kvalita vody: Nastavitelná v širokém rozsahu kvality vody
Řízení: mikropočítač
Počet stupňů: 4 stupně zásadité a 2 stupně kyselé vody
Hadice: silikonové pro zdravotnické aplikace
Dosažitelné pH 4- 10,5 dle pH a ORP a TDS vstupní vody. ORP také závisí na pH a ORP vstupní vody. Nastavení síly ionizace závisí od vstupní vody. S rostoucí mineralizací se síla ionizace může snižovat.
Požadované pH se programuje pro každé tlačítko separátně.
Pracovní rozsah TDS s akceptovatelnou účinností je 80-850
Výsledky měření: TDS vstupní vody se pohybuje v rozsahu: 180-200
vstup pH / ORP - výstup pH / ORP: 7,71 / + 255mV, + 8,65 / -186mV
vstup pH / ORP - výstup pH / ORP: 7,75 / + 172mV, + 9,08 / -97mV
vstup pH / ORP - výstup pH / ORP: 7,8 / + 280mV, + 9,28 / -57mV
vstup pH / ORP - výstup pH / ORP: 7,8 / + 289mV, + 8,86 / -160 mV 1l / min a 8,71 / -146mV při 2l / min.
Stanovisko výrobce k výsledkem bylo, že je třeba použít změkčovač vody a parametry se zlepší.
Ionizátor vody Family Classic
Výkon: max. 320 W podle jakosti vody
Elektrolýza: spojitá s vestavěným sledováním průtoku vody
Materiál ionizační buňky:
Průtok 1-5 litrů / min. Ideální průtok 2litre/min.
Ionizační buňka: Sintrovaná platina na Titan, 5 desek, plocha 480cm2, membrána z jemné keramiky z Japonska
Vestavěný uhlíkový filtr z Japonska
Hmotnost: cca 4kg
Tlak vstupní vody: 0,1-0,65 MPa
Teplota vstupní vody: 2 ° C až 40 ° C
Monitor: LCD displej 3,5 palce, 7 barev
Zobrazování průtoku: ano
Automatické čištění elektrod: ano
Kvalita vody: Nastavitelná v širokém rozsahu kvality vody
Řízení: mikropočítač
Počet stupňů: 4 stupně zásadité a 2 stupně kyselé vody
Hadice: silikonové pro zdravotnické aplikace
Dosažitelné pH 4 - 10,5 dle pH a ORP a TDS vstupní vody. ORP rovněž závisí na pH a ORP vstupní vody. Nastavení síly ionizace závisí na vstupní vody. S rostoucí mineralizací se síla ionizace může snižovat. Požadované pH se programuje pro každé tlačítko separátně. Pracovní rozsah TDS s akceptovatelnou účinností je 80-850.
Výsledky měření: TDS vstupní vody se pohybuje v rozsahu: 180-200.
vstup pH / ORP, výstup pH / ORP: 7,71 / +255 mV, +8,65 /-186mV
vstup pH / ORP, výstup pH / ORP: 7,75 / +172 mV, +9,08 /-97mV
vstup pH / ORP, výstup pH / ORP: 7,8 / +280 mV, +9,28 /-57mV
vstup pH / ORP, výstup pH / ORP: 7,8 / +289 mV, +8,86 / -160 mV 1l/min a 8,71 /-146mV při 2l/min.
Stanovisko výrobce k výsledkům bylo, že je nutné použít změkčovač vody a parametry se zlepší a dosáhne se níže ORP u upravené negativní zásadité vody.
Ing. František Kokos
Diskuse Zobrazit celou diskuzi (7)
ehorejsi: Prosím o radu. Obdržela jsem od Vaší firmy alkalizující džbán na vodu. Nejsem si jistá, jak provést aktivaci. Jde o náplń vsazenou do plastové vložky džbánu a tento komplet 3 x zalít horkou vodou? Jak dlouho nechat v každém cyklu horkou vodu působit? Děkuji za odpověď. Zdraví Eva Hořejší
dixo.cz: Dobrý den, abychom aktivovali alkalizující džbán, nejprve filtr vybereme a vložíme do jiné nádoby - hrnec, zavařovací sklenice... Filtr pak přelijeme horkou vodou nad 90°C - postup zopakujeme nejméně 3x. (Není potřeba jej ve vodě nechávat, stačí přelít). Poté je filtr aktivován a můžeme jej vložit do džbánu a používat. Přejeme hezký den
ehorejsi: Prosím, ještě dotaz k alkalické vodě. Je možné do džbánu nalít teplou vodu? Ráano je studená voda na pití nepříjemná, neznehodnotí se teplem vlastnosti vody? A co uvařit z ní čaj,není to nesmysl? děkuji za odpověď. Zdraví Eva Hořejší
dixo.cz: Dobrý den, do džbánu můžete nalít i teplou vodu. Co se týče vaření, je třeba počítat s tím, že převařená voda už nemusí mít požadované účinky. Hezký den
ehorejsi: Děkuji za odpověď. Nečekala jsem na odpověď, nalila do džbánu příjemně teplou vodu, ale filtr zřejmě nabobtnal, takže voda téměř neprotéká, za dva dny prokapou tak 2 dcl, je tedy prakticky nepoužitelný. Prosím o radu, co dělat.
dixo.cz: Dobrý den, problém může být ve vodě z vodovodu, která zřejmě obsahuje více mikro sedimentů a membrány filtru se tak rychle zanesou. Je to běžné v případech vody z městských vodovodů. Dodavatel pak doporučuje regulovat průtok propíchnutím filtru tenkým ostrým předmětem, např. nožíkem mezi otvory ve spodní části filtru, čímž se tento průtok zlepší. Přejeme hezký den
rea: Dobrý den, dají se u vás koupit i tyto alkalické náhradní filtry ? Děkuji, Rea
dixo.cz: Dobrý den, v nabídce máme i náhradní filtry do alkalizujícího džbánu i do nano poháru. Hezký den
kabicekl: Dobrý den, mám doma konvici Diona, dnes Oasa s červenou vložkou na aktivní uhlí, kde se voda jen čistí, ale nezvyšuje se zásaditost vody?Řešením by bylo přejít na Alkalizující džbán.Dokoupení Alkalizující tyčinky nebo Nano poháru mě přijde horší varianta, než Alkal.džbán.Jaký máte názor na tuto konvici, která je ovšem dražší včetně náhradních filtrů, která má ale snad ještě vodu ionizovat ve srovnání s Alkalizujícím džbánem?http://www.puresystem.cz/e-shop/uprava-vody-pitna-voda/zarizeni-na-ionizaci-vody/konvice-na-vyrobu-alkalicke-ionizovane-vody/
reaguj