Způsoby úpravy vody na alkalickou
Co byste měli vědět o alkalické vodě:
- Alkalická voda vyrovnává pH organismu, díky čemuž pomáhá předcházet vzniku onemocněním.
- Alkalickou vodu dokáže tělo snadněji absorbovat.
- Alkalická voda má 5-krát silnější hydratační schopnosti jak obyčejná voda.
- Alkalická voda zvyšuje intracelulární hydrataci.
- Alkalická voda je silným antioxidantem.
- Alkalická voda neutralizuje volné radikály - molekuly kyslíku působí na rakovinotvorné buňky, což může zpomalit růst rakovinotvorných buněk nebo je úplně zabít.
- Alkalická = zásaditá - rakovinným buňkám se v zásaditém prostředí nedaří.
- Alkalická voda rozpouští cholesterol v krevních žilách.
- Alkalická voda má schopnost neutralizovat toxiny.
- Alkalická voda snižuje hladinu cukru v krvi a moči.
- Pití alkalické vody má velký význam při různých onemocněních ledvin.
- Alkalická voda zvyšuje odolnost organismu.
- Alkalická voda snižuje projev alergické reakce a brání vzniku alergie.
- Alkalická voda v našem žaludku neutralizuje kyselinu a posiluje funkce žaludku.
- Alkalická voda zpomaluje proces stárnutí.
- Alkalická voda napomáhá při spalování tuků.
Některé přístroje na úpravu vody na alkalickou
Výsledky pH při přenosných přístrojích na úpravu alkalické vody závisí na vstupní vodě a době působení. Čím déle se voda nachází v kontaktu s minerály, tím vyšší pH dosáhne. Voda z vodovodu potřebuje na změnu přibližně 10 - 20 minut. Díky přenosným přístrojům si můžete vyrobit alkalickou vodu kdekoliv a kdykoliv.
- Alkalická vodní tyčinka - jedna alkalická tyčinka stačí na aktivaci 0,5 l vody a dokáže vyrobit přibližně 500l alkalické vody. Čím déle máte vodní tyčinku ponořenou ve vodě, tím vyšší bude pH vody.
- Alkalické energetické sklenice -
objem těchto sklenic závisí na typu, který si vyberete, přibližně je to 370ml. Podle vlastností vody a intenzitě používání náplň vydrží 3 až 6 měsíců. S energetickým pohárem se dá dosáhnout pH vody 9,2. - Alkalizující džbán na vodu - objem džbánu je 2l a zásobník dokáže proměnit 2 500 - 3 000l vody na alkalickou. Má elegantní design vhodný do dveří ledničky.
- Ionizátor vody - ionizátory vody se připevňují přímo na vodovodní kohoutek. Díky ventilu můžete regulovat, zda chcete alkalickou vodu nebo obyčejnou, pitnou vodu a také si můžete nastavit kolik pH má upravená voda mít. Nevýhodou je jejich nepřenositelnost a vyšší cena.
Alkalický životní styl
- Nepijte slazené nápoje, perlivé nápoje, kávu, černý čaj a alkohol. Namísto toho dopřejte organismu pohár alkalické vody každou hodinu.
- ¾ jídel by měly být alkalické a ¼ mírně kyselé. Dávat si každý den pozor na to, jaké potraviny přijímáte je náročné. S alkalickou vodou se tomu můžete vyhnout. Je potřeba pouze dodržovat pitný režim s alkalickou vodou.
- Vyhýbejte se chemickým látkám a umělým sladidlům v potravinách, jako jsou instantní jídla a polévky, konzervované potraviny, polotovary atd..
- Hlavní jídlo dne je oběd, ne večeře. Na večeři si dejte jen něco lehkého, nejlépe surovou zeleninu.
- Ke každému jídlu jezte surovou zeleninu.
- Cvičte a pohybujte se - pocením se tělo detoxikuje.
- Relaxujte, zpomalte a najděte si chvilku pro sebe, čas na nějaký koníček - pokud chceme být zdraví, musíme najít duševní rovnováhu.
Důležité je nepřejídat se a nechat v žaludku místo na míchání a zpracovávání potravin. Pokud se přejíme, rychlost zpracování potravin se sníží a jídlo začne v žaludku kvasit.
Alkalická strava
Tělo si kyseliny dokáže vytvořit samo, měly by jste přijímat potraviny s vyšším obsahem alkaloidů, zejména minerály vápník, hořčík, sodík a draslík. Mezi nejvhodnější potraviny patří:
- Potraviny rostlinného původu
- Mléko a šlehačka (nejzdravější jsou mléčné výrobky, které nebyly nikdy pasterizované nebo homogenizované)
- Zeleninový vývar
- Neslazené ovocné šťávy
- Neperlivá minerální vody
- Zeleninové šťávy
- Bylinné čaje
Naopak, měli bychom se vyhýbat takovým potravinám, na jejichž zpracování musí tělo brát zásady z vlastních zdrojů. A to jsou:
- Cukr a potraviny obsahující cukr (koláče, povidla, sladkosti, čokoláda, zmrzlina, limonády, slazené šťávy). Na zpracování rafinovaného cukru musí organismus mobilizovat mimořádně velké množství zásaditých látek.
- Bílá mouka a výrobky z ní (bílý toustový chléb, housky, těstoviny, koláče a dorty)
- Mouka z leštěného a loupání obilí a produkty z ní
- Káva a alkohol v každé formě.
Již častěji můžeme jíst tvz. "Neutrální" potraviny:
- Máslo
- Za studena lisované oleje a margaríny.
Překyselení organismu patří mezi civilizační choroby
Obtíže, příznaky stárnutí, ale i vážné nemoci jsou jen reakcí organismu na překyselení. Svým lehkovážným stravováním dáváme prostor rozvíjení nemocí. Ustavičné svědění pokožky, celulitida, nadváha, problémy se zuby, kožní problémy či bodavá bolest v prstech jsou příznaky překyseleného organismu. Pokud si chcete být opravdu jisti, zda je Váš organismus překyselený, pořiďte si z lékárny lakmusové papírky na měření pH v moči.
Nemoci, které může způsobit překyselený organismus
- Počáteční nemoci: akné, bolesti kloubů a svalů, studené končetiny, alergie, hyperaktivita, menstruační bolesti, křeče, deprese, průjmy, zácpy, hleny
- Středně pokročilé nemoci: opary, ztráta paměti a koncentrace, nespavost, astma, senná rýma, impotence, plísňová onemocnění, intenzivní vypadávání vlasů, necitlivost, zánět střev a močového měchýře
- Pokročilé nemoci: leukémie, roztroušená skleróza, revma, tuberkulóza, rakovina, schizofrenie
Diskuse
adjukin: Drazí autoři, máte stránku krásně marketingově zpracovanou, ale mnohá vaše tvrzení jsou nezinformující, mnohdy si protiřečíte a predkládáte myšlenky, které jsou v rozporu i se ZÁKONY!! Například v celé EU se NESMÍ prodávat/zpracovávat nepasterované mléko. Jedná se o základní princip ochrany mléka před patogeními mikroorganizmy a zvýšení jeho trvanlivosti z hodin na několik dní. Jistě nechcete z mléka chytit Salmonellu nebo dostat tuberkulózu... Protiřečíte si! Prvky alkalických zemin a alkalické prvky nemají nic společného s ALKALOIDY!! Alkaloidy jsou látky dusíkaté povahy, v malém množství prospešné (max mg/kg), ale ve větším množství se jedná o JEDY. Následně o několik řádků dole nedoporučujete do výživy zahrnout kávu (obsahuje alkaloid kofein). Jako člověk z řad odborníků jsem zděšena jaké lži předkládáte spotřebitelům.
reagujimagon: potraviny s vyšším obsahem alkaloidů, tj. námel, durman, rulík, blín :-)))))
reaguj