Ionizovaná voda


ryba z vodyTak, jak si tělo udržuje optimální teplotu, tak i naše krev má optimální pH. Narušení rovnováhy může vést ke zvýšení pH organismu nebo pH snížení. Acido-bazickou rovnováhu můžeme regulovat nejen alkalickým životním stylem, ale i pravidelným pitím ionizované alkalické vody.

Voda z vodovodu jako základ pitného režimu

Tělo je tvořeno převážně z vody. Čistá voda je základem dobrého zdraví. Je důležité dodržovat pitný režim během celého roku, nejen v létě. Čistá voda by měla tvořit základ pitného režimu. Avšak voda z vodovodu je plná chloru a dalších chemických látek. Dlouhodobé užívání chloru a chemických látek obsažených ve vodě, může způsobit několik zdravotních problémů, jako třeba alergii, potíže s dýcháním, kožní problémy či rakovinu. Chemických látek z vody se můžete zbavit jednoduše, pomocí filtrace.

Kromě filtrované vody můžete do svého pitnému režimu zařadit i ionizovanou alkalickou vodu. Přístroje na výrobu ionizované vody na jedné straně odstraňují chemické látky z vody, na druhé straně dokáží zvýšit nebo snížit pH a mění oxidačně-redukční potenciál.

Co je oxidačně-redukční potenciál vody?

Termín oxidačně-redukční potenciál, známý také jako redox potenciál, ve zkratce ORP, se nejčastěji používá při zpracování odpadních vod a v potravinářském průmyslu. Nejjednodušší definice je, že ORP označuje schopnost vázat nebo uvolňovat elektrony. ORP se udává v milivoltech - mV.

ORP senzory pracují na základě měření rozpuštěného kyslíku. Čím vyšší je hladina ORP, tím má voda větší schopnost ničit cizí nečistoty, jako jsou mikroorganismy či kontaminanty na bázi uhlíku. 600mV se používá k dezinfekci, 800mV na sterilizaci. Plavecké bazény mají ORP od 450 - 600 mV.

Ovlivňuje ORP vody náš organismus?

Oxidační potraviny a nápoje mohou negativně ovlivnit chemické vlastnosti krve, lymfy a jiných tělesných tekutin. Organismus musí redox procesy vyvažovat a pokud se jedná o dlouhodobý problém, může být právě toto hlavní příčinou vzniku zdravotních problémů.

V přírodních vodách se ORP pohybuje v rozsahu -400 do + 700 mV. Pokud jsou hodnoty kladné, voda je oxidační, pokud záporné, je redukční. ORP lidského organismu se pohybuje v rozsahu od -100 do - 200 mV, běžná pitná voda má většinou rozsah +200 až + 300mV a čerstvá pomerančová šťáva má ORP přibližně -100mV, zatímco krabičkový džus +200 až + 300mV. Záporné hodnoty v těle fungují jako antioxidant.

Ionizovaná voda

Ionizovaná voda je vlastně pitná voda obohacena o elektrony. Přetekla přes pozitivní a negativní elektrody, kde byla současně vytvářena alkalická i kyselá voda. Obě vody mají výjimečné účinky.

Kyselá ionizovaná voda

Ionizovaná kyselá voda, nazývaná také mrtvá voda, je určena pouze pro venkovní použití. V lidovém léčitelství se používala na hojení ran, odstraňování plísňových onemocnění či na popáleniny. Čím silnější kyselá ionizovaná voda je, tím má lepší čisticí a dezinfekční účinek. Takovou vodu můžete použít na:

Čištění
Zabíjí bakterie, díky čemuž předejdete otravě jídlem. Dokonce dokáže zničit bakterie E-coli. Namočte hrnce a pánve do kyselé vody a nechte přes noc působit. Namočením utěrek a hub na mytí nádobí snížíte zápach a zpomalíte růst bakterií. Účinně čistí sklo a zrcadla. Jelikož kyselá ionizovaná voda není toxická, můžete ji použít na čištění téměř všeho.

Přípravu jídla
V kyselé ionizované vodě můžete mýt ovoce, zeleninu či maso, díky čemuž zničíte množství bakterií a pesticidů.

Kožní problémy a akné
Vzhledem k tomu, že kyselá ionizovaná voda má dezinfekční a stahující účinek může být použita jako doplňková léčba při problémech s kůží jako je akné či kožní skvrny. Čištení pleti kyselou vodou pokožku zjemňuje a obnovuje její přirozený lesk. Můžete ji přidat i do koupele (1,5 - 3 litry) na zjemnění pokožky.

Zdraví vlasů
Opláchnutí vlasů kyselou vodou před a po použití šamponu může omezit vypadávání vlasů, výskyt lupů a působí na celkové zdraví pokožky.

Léčbu onemocnění
20 – 30 minutový koupel nohou působí proti mykóze a urychluje regeneraci nehtů. Při bodnutí hmyzem poskytuje kyselá voda úlevu od svědění.

Zalévání květin
Kyselá ionizovaná voda podporuje růst květin a řezané květiny zůstávají déle čerstvé a svěží.

Využití akalické ionizované vody

Ionizovaná alkalická voda, nebo také živá voda, se používá ke konzumaci, na léčbu organismu či přípravu jídel, protože:

  1. detoxikuje organismus - neutralizuje kyselé odpadní látky a toxiny, které se denně hromadí v organismu a odpadní látky z léků atd.
  2. hydratuje - hydratace organismu je základem zdraví. Alkalickou ionizovanou vodu dokáže tělo snadněji absorbovat a využít, je bohatá na zásadité minerály a jsou z ní odbourány všechny chemické látky.
  3. neutralizuje volné radikály - vyšší pH zásadité vody působí jako antioxidant, uklízí a neutralizuje volné radikály, díky čemuž nedochází k poškození organismu. Rakovina a většina jiných onemocnění nedokáže přežít v alkalickém prostředí.
  4. udržuje pH organismus - strava s vysokým podílem kyselin, stres či toxiny v životním prostředí přispívají k překyselení organismu. Alkalická ionizovaná voda obnovuje rovnováhu pH v organismu, čímž přispívá k celkovému zdraví a dodává energii.
  5. podporuje imunitní systém - pokud je imunitní systém oslaben, nerovnováha pH může poškodit buňky. Vylepšením svého imunitního systému dokážete lépe čelit různým nemocem, případně urychlit jejich léčbu.

pH vody

Hodnota pH vody výrazně ovlivňuje kvalitu vody. pH vody v přírodě ovlivňuje složení půdy, množství rostlin a organického materiálu, chemické látky, které se do půdy dostaly, kyselé deště atd. Například ledovce v Himalájích mají přírodní alkalickou vodu. Neutrální voda má pH přibližně 7, silně kyselý roztok má pH 0 a zásaditý 14.

pH hodnoty

Překyselení organismu

Acido-bazická rovnováha je rovnováha kyselin a zásad v organismu. Tak, jak si tělo udržuje optimální teplotu, tak i naše krev má optimální pH. Narušení rovnováhy může vést ke zvýšení pH organismu - alkalóza nebo překyselení, kdy se pH organismu sníží. Překyselení organismu se projevuje různými způsoby:

Nejjednodušší způsob, jak zjistit zda je Váš organismus překyselený, je měření pH moči pomocí indikačních proužků. Hodnota pH mezi 6,5 až 7,5 je v normě.

Diskuse

nelakok: kde se da sehnat přistroj Kangen na lonizovanou vodu .děkuji

dixo.cz: Dobrý den, stačí jen googlovat :) Hezký den

bocek: Rád poradím s nákupem i vhodným typem přístroje na Kangen vodu. Kontaktujte mne na: +420775236314

reaguj

Email nebude zveřejněn, jen jeho první část.