Trendy životního stylu pro rok 2017


Inspirujte se nejnovějšími trendy životního stylu pro rok 2017!

ocni stinyDali jste si na Silvestra předsevzetí, že od základu změníte svůj životní styl? Velké změny lze uskutečnit jen pomalými krůčky. Začněte drobnou změnou v šatníku. Udělejte si inventuru v kosmetické tašce a vylepšete své spánkové návyky. To nejtěžší – pravidelný pohyb a zdravý jídelníček – si nechejte na konec snažení. S jakými trendy ve stravování, fitness, oblékání a kosmetice se letos setkáte?

Kosmetické trendy

Rok 2017 přináš í nové trendy do sféry líčení. Letos proto uvolněte ve své kosmetické taštičce prostor líčidlům v odstínech fialové. Přitom je jedno, zda si opatříte rtěnku, lak na nehty nebo oční stíny; všechno se počítá. Ve velké oblibě zůstávají čokoládové a „nude“ odstíny s růžovým nádechem. Nadále se rovněž rozvíjejí techniky konturování a strobingu, jež zvýrazňují a rozjasňují vaši tvář. Strobing, technika pracující se světlem a speciálními „rozjasňovači“, se dostává i do kadeřnictví jako zvláštní druh melírování.

make up

Trendy v oblékání

flitryŠatník obohaťte o flitry a lesklé materiály, vaše šaty nechť mají asymetrický střih. Nebojte se přidat různé nápisy a originální potisky. V oblasti spodního prádla dojde k opačnému trendu, do módy se dostanou decentnější kousky v jemných tělových barvách s krajkou a sametem. Také sportovní podprsenky bez kostic budou in. Pokud jde o doplňky, ze skříně vytáhněte starou kabelku v retro stylu a navštivte kloboučnictví, protože letos dělají ženu především tyto klasické pokrývky hlavy.

Trendy je i spánek

hodinyDostatek kvalitního spánku pozitivně ovlivňuje hmotnost, hormonální systém, obranyschopnost, stav pokožky, vlasů i nehtů. Každý den věnujte spánku nejméně 7-8 hodin, ideálně však 9 hodin. A co je nejdůležitější, před spaním nesmíte cca 3 hodiny jíst. Je dokázáno, že více jíst před spaním a nesnídat způsobuje nekontrolovatelnou chuť k jídlu přes den. Když se probudíte hladoví a vaše snídaně bude sestávat z bílkovin, snížíte v těle hladinu hormonu hladu ghrelinu a přes den si automaticky budete dávat menší porce jídla.

otec a dite

Trendy obědové menu

karfiolVěděli jste, že opomíjené kozí maso obsahuje méně tuku a více železa než jiné druhy masa? Výborně také chutná. Renesance na talíři se dočká rovněž květák, který podle nejnovějších výzkumů chrání tělo proti rakovině. Květák mimo jiné obsahuje hořčík, vlákninu, kyselinu listovou, draslík, vitaminy B6, C a K. Jídlo nezapomeňte okořenit také přiměřenou dávkou kurkumy, ta působí jako antioxidant, má protizánětlivé účinky a blahodárný vliv na srdce.

Trendy svačinky

vodni melonLetos přijdou do módy hlíznaté „oříšky“ zvané zemní mandle (tiger nuts), jež podporují metabolismus a jsou bohaté na vlákninu, hořčík, železo, draslík a vápník. Místo drahé kokosové vody se letos naložte do melounové šťávy. Šťáva z vodního melounu vám poslouží k celkové očistě organismu a jeho odkyselení, vyhladí vrásky a skvěle vyčistí pleť. Mezi superpotravinami se pak budou těšit oblibě zvláště adaptogeny, rostliny, které mají příznivý vliv na tělo i psychiku, například ženšen a maca.

Trendy ve fitness

Každým rokem předpovídá na základě svých průzkumů organizace ACSM (American College of Sports Medicine) trendy ve fitness, které budou v kurzu v následujícím roce. Pro letošní rok 2017 odborníci odhadují, že hlavním módním výstřelkem bude nositelná elektronika, což je typ elektroniky, který lze nosit na těle nebo zabudované ve sportovním oblečení a doplňcích. Patří mezi ně kupříkladu GPS hodinky, vylepšené měřiče tepové frekvence, e-textilie se senzory pro monitorování srdečního tepu, úrovně fyzické aktivity a tělesné teploty.

chytre hodinky

Trendy sálové aktivity

Organizace sportovní medicíny dále hovoří o rostoucí oblibě sálových aktivit, zvláště pak relaxačních body&mind a dynamických cvičení typu crossfit a HIIT (high-intensity-interval-training), jež pracují s váhou vlastního těla. Revoluční novinkou je EMS (electrical muscle stimulation), metoda elektrické svalové stimulace založená na elektrických impulsech, které přivádí do svalů elektrody na speciálním oblečení. Během lekce EMS si zacvičíte lehké kardio, které díky elektrostimulaci bude mít intenzivnějš í účinek. Kterou formu cvičení vyzkoušíte jako první?

 

Diskuse


Email nebude zveřejněn, jen jeho první část.