Zbavte se dvojité brady a vyformujte si labutí krk


Dvojitá brada není právě tím, nad čím bychom mávli rukou. Je to estetický problém, který dokáže nadělat problémy mužům i ženám.

Proč vzniká dvojitá brada

Nejčastějším důvodem vzniku je nadváha, nezdravý životní styl, nedostatek pohybu, nevhodná strava. Tuk se ukládá v oblasti stehen, hýždí, břicha, ale i brady. Tělo si prostě ukládá tuk, kde může. V tom horším případě může vzniknout i brada trojitá.

Pokud patříte mezi dámy s průměrnou postavou, a přesto vás trápí dvojitá brada, problém může být i genetický. S problémem dvojité brady se často setkávají ženy, kterým se podařilo výrazně zhubnout.

Věk hraje při dvojité bradě také svou roli. Pokožka ztrácí věkem svoji elasticitu a pružnost a tak dochází k ochabnutí kůže a svalů v oblasti brady. Ale neztrácejte naději. Dnes již umíme proti dvojité bradě účinně bojovat.

V první řadě byste měli zjistit, co je příčinou vzniku dvojité brady. Zda jde o podkožní tuk nebo vaše pleť ztrácí elasticitu a pružnost, kvůli čemuž pokožka začne povadat.

štíhlý krk

Jak se zbavit dvojité brady

Cvičením proti dvojité bradě

Cviky na odstranění dvojité brady jsou účinnější, pokud je příčinou uložený tuk. Procvičením svalů se tuk začne spalovat. Mohou pomoci i tehdy, pokud je příčinou vzniku dvojité brady ochablá pokožka a svaly.

1. Zakloňte hlavu dozadu a našpulte rty jako byste chtěli někoho políbit. Vydržte takto asi 10 vteřin a uvolněte se. Toto opakujte 10x.

2. Kořen jazyka mějte až hluboko v krku. Stačí, když ho několikrát za den pořádně vyplazíte a vydržíte tak, dokud nezačnete cítit svaly na bradě a krku.

3. Lehněte si na postel. Mírně zvedněte hlavu a krk. Nyní otočte hlavu na jednu stranu, pak na druhou, a nakonec si položte hlavu na postel. Opakujte to tolikrát, kolikrát budete moci. Cvik provádějte pomalu, abyste si protáhli všechny svaly na krku.

4. Lehněte si zády na postel tak, aby vám hlava visela z postele dolů. Pomalu zvedejte hlavu, abyste se bradou dotkli hrudi (nebo se k ní alespoň přibližte nejvíce, jak to dokážete). Vydržte v této poloze 10 vteřin a znovu hlavu zakloňte. Opakujte 10x.

5. Mezi cviky proti dvojité bradě můžeme zařadit i žvýkání. Ale pozor, žvýkejte žvýkačky bez cukru, ne cokoli, co najdete v lednici nebo šuplíku se sladkostmi.

Masáže a strava

Upravte svou stravu, vyhýbejte se cukru a polotovarům, zvyšte přísun vitamínu E, který se nachází zejména v listové zelenině, luštěninách, ořeších, arašídech, různých semínkách a játrech. Vitamín E pomáhá zachovat pokožku pružnou a elastickou, proto patří mezi oblíbené látky v kosmetických přípravcích. Samozřejmě nezapomínejte ani na pitný režim.

Maska na krk a bradu z vaječných bílků vám může také pomoci. Vaječné bílky mají úžasný stahující efekt. Na masku budete potřebovat:

Vše smíchejte a naneste na bradu a krk. Nechte působit 30 minut a opláchněte vlažnou vodou.

Olej z pšeničných klíčků obsahuje mnoho vitamínu E. Naneste tento olej na krk a bradu a asi 15 minutovou jemnou masáží jej vmasírujte do pokožky. Vaše pleť se zpevní a zároveň jí dodáte dostatek potřebných živin.

Kde nepomůže příroda, pomůže technika

Cvičení a změna stravy nebudou účinné, zejména pokud je příčinou vzniku dvojité brady genetika nebo jste výrazně zhubli, ale dvojitá brada vám zůstala.

vyformujte si labutí krk

Galvanické ošetření dvojité brady i vrásek

Na toto ošetření se používají galvanické žehličky. Buňky v pokožce se působením galvanického proudu povzbudí k vyšší aktivitě. Pokožka se tak prokrví a zpevní. Již po prvním použití bude vaše pleť svěžejší, jasnější a mladší. Navíc bude dokonale vyčištěná a připravena přijmout kosmetické přípravky na zpevnění pleti nebo jiné.

S ochablou pokožkou pod bradou si tato žehlička, spolu se zpevňujícím krémem, pořadí jedna radost. A nejen to - problém s ekzémem nebo akné už bude minulostí a vaše pleť bude vypadat po každém použití svěžejší a mladší.

Kombinaci ultrazvukového a galvanického ošetření můžete najít v Galvanické žehličce BIOwave 5v1 na pleť nebo v přístroji Slimming Skincare 6v1, který má větší hlavici, určenou k ošetření celého těla včetně celulitidy.

Liposukce laserem

Liposukce laserem se provádí v lokální anestezii. Laserem se rozbijí tukové buňky, které se během pár týdnů odvedou lymfatickým systémem z těla pryč. Oproti ostatním typům liposukce má liposukce laserem i jeden vítaný vedlejší efekt - zahřívá vrstvy kůže, čímž dochází ke stažení kolagenových vláken a následnému vypnutí kůže. Tento efekt se dostaví pouze tehdy, pokud vaše pokožka stále obsahuje dostatek kolagenu. V opačném případě budete muset vyhledat pomoc plastického chirurga, který vás může nadbytečné kůže zbavit.

Ultrazvukem proti dvojité bradě

Ultrazvuk funguje podobně jako laser. Rozbíjí tukové buňky, které se následně dostanou do lymfatických cest a odtud z těla ven. Těchto procedur budete muset absolvovat několik, abyste dosáhli žádaného účinku, ale jistě se dostaví.

V současnosti nemusíte navštěvovat různé salony, abyste se mohli zbavit tukových buněk. Na trhu najdete i ultrazvukové přístroje na doma, díky kterým můžete celou proceduru podstoupit, kdykoli vám to vyhovuje v pohodlí domova. Jediný rozdíl, mezi domácím a profesionálním ultrazvukem, je ve výkonu. Domácí ultrazvuk má menší výkon, ale nic vám nebrání použít jej, kdykoli budete potřebovat, a na kterékoli místo na těle.

Masáž obličeje a krku

Radiofrekvence

Radiofrekvenčními vlnami se přehřeje pokožka v hlubších vrstvách (1,5 -2 cm), díky čemuž se stimuluje buněčná regenerace, zlepšuje se prokrvení pokožky a zrychluje metabolismus, následkem čehož je vyplavování toxinů z organismu rychlejší a účinnější.

Teplota v pokožce se zvýší na 39 až 45 °C, což má příznivý vliv na kolagen, elastin a kyselinu hyaluronovou. Právě tyto tři složky jsou zodpovědné za pružnou, jemnou a mladistvou pleť. Výsledky můžete vidět už po prvním ošetření, ale abyste dosáhli žádaného účinku, je vhodné celou proceduru několikrát zopakovat.

Rada na závěr

Pokud se potřebujete zbavit dvojité brady okamžitě, například vás čeká důležité focení, zkuste trik hollywoodských celebrit, které na fotkách vypadají vždy perfektně. Během focení přitlačte jazyk na horní patro. Vaše svaly na bradě se automaticky zvednou a vy budete na fotkách vypadat lépe.

Je škoda, že se takto zbavíte dvojité brady jen na pár vteřin, ale možná vám to pomůže do doby, než se díky některému tipu nedostaví kýžený efekt.

Diskuse

info: Avsak ani chirurgicke reseni problemu dvojite brady se neobejde bez usili. Liposukce vam sice pomuze zbavit se tuku v problemovych partiich, nicmene neni to reseni obezity. Racionalni jidelnicek je i tak nezbytny.

reaguj

Email nebude zveřejněn, jen jeho první část.